İş Fikirleri
Trend

Şarküteri Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

İçindekiler

Şarküteri Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Ticari faaliyetler arasında en fazla dikkati çeken yapı kuşkusuz temel ihtiyaçları karşılayacak ürünlerin satışıdır. Bu hususta oldukça rağbet gören ve birçok farklı kesimden müşteri hizmet sunan şarküteri çok sayıda ürünü bünyesinde bulundurmaktadır. Elbette satışlara dair doğru etkiyi oluşturmadan önce şarküteri açmak için esasları bilmek gerekir. Elde edeceğiniz yapıda karlılığı belirleyen hususlar her zaman ön planda yer almaktadır.

Şarküterilerde oldukça geniş ürün yelpazesi olması satışlara da doğrudan yansımaktadır. Alışverişe gelen müşteri de buna bağlı olarak istediği ürünü rahatça bulabilmektedir. Şarküteride neler satılır konusuna gelecek olursak da peynir, zeytin, sucuk, reçel, abur cubur, tavuk gibi birçok ürün bir aradadır. Listeyi genişletmek ise hem sizin bütçenize hem de ihtiyacı karşılayacak çeşitliliğe göre değişmektedir. Şarküteri açmak istiyorum diyenler için de tavsiyemiz en çok rağbet gören ürünlerde çeşitliliği sunmaktır. Her bütçeye uygun şekilde olmasına da ayrıca dikkat etmeniz satış odaklı hamlelerden olacaktır.

Şarküteri Açmanın Maliyeti

Şarküteri açabilmek için yüksek sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Belirli bir sermayesi olan kişilerin kolaylıkla kurabileceği işlerden bir tanesi olması da dikkat çekmektedir. Elbette doğru teknikler ve doğru planlama oldukça önemlidir. Şarküteri açmanın maliyeti 20 – 25 bin TL gibi bir rakamdan başlarken 80 – 90 bin TL’ye kadar da çıkabilmektedir. Hesabı doğru şekilde yaptığınız taktirde dikkat çekici ve yüksek satış potansiyeli sahip şarküteriye sahip olabilirsiniz.

Şarküteri maliyetini etkileyen faktörler arasında iç dekorasyon önemli yere sahiptir. İç açıcı yapıyı sunmanız size daha hızlı geri dönüşüm sunacaktır. Şarküteri dükkanı dekorasyonu birbiri ile bağlantılı ürün odaklı yapıya sahip olmalıdır. İç dizaynın etkileyici görünümü müşterilerinizin de beğenisini ve dikkatini çekecektir. Böylece satışlarda daha etkili sonuçları da elde edebilirsiniz.

Şarküteri Malzemeleri Nelerdir?

Bir şarküteri de olmazsa olmaz ürünlerin belirlenmesi bölgesel olarak değişkenlik gösterebilir. Fakat her yerde ihtiyaç duyulan ürünler olmazsa olmazlar arasındadır. Şarküteri malzemeleri nelerdir? Ne tür ürünler daha revaçtadır noktasında ise temel ürünlere odaklanmalısınız. Et, tavuk, turşu, peynir, zeytin, meze, tatlı, kuruyemiş, sandviç, meze gibi dikkat çekici ürünler mutlaka olmalıdır.

Satışları doğrudan etkileyen bu ürünler kolay satışı da beraberinde getirecektir. Tabi ki kaliteli ve ürünlerin taze olmasına dikkat etmelisiniz. Şarküteride bulunabilecek ürünler listesini yapmanız iş planı yapabilmeniz de önemli etkene sahiptir. Elinizde bulunan ürünler daha fazla kazanç elde etmenizi etkileyeceği için de hassas noktaları es geçmemelisiniz. Bir nevi pazarlama usulünü kuralına uygun şekilde entegre etme ile doğru orantılıdır.

Şarküteri Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Şarküteri Açmak İçin Gerekli Belgeler

Resmi başvurularda bulunabilmeniz ve dükkanın hizmete açılabilmesi için belgelerinizi hazırlamalısınız. Size gerekli olan ve sorunsuz şekilde iş yürütebilmeniz adına Şarküteri açmak için gerekli belgeler listesi ise şu şekildedir;

  • İş yeri açılabilmesi için başvuru ya da beyan formu
  • Tapu fotokopisi ve yapılan kira sözleşmesinin bir nüshası
  • Vergi dairesinden alınması gereken vergi levhası
  • Esnaf ve sanatlar odasına kayıt yapıldığına dair belge,
  • Belediyeden iş yeri açma için alınan izin ve ruhsat,
  • Nüfus cüzdan fotokopisinin arkalı önlü çekilmiş hali,
  • 2 Adet güncel hali yansıtan fotoğraf,
  • İmza sirküleri

Şarküteri Kar Marjı

Şarküteriyi nereye açacağınız karlılık konusunda çok önemli yere sahip olurken genel itibari ile de kazanç odaklı hamleler söz konusudur. Şarküteri kar marjı ürün al sat oranına bakıldığında yüzde 0 oranına sahiptir. Kısa sürede sermayenizi çıkarabileceğiniz yapının olması da doğru işlerden bir tanesi olduğunu açık şekilde göstermektedir.

Sıfırdan iş yeri açtığınızda marka desteği almanın artıları oldukça fazladır. Bunun için de şarküteri bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Ürün teminleri konusunda oldukça kolaylık elde etmeniz mümkün olurken reklam giderleri de söz konusu olmayacaktır. Böylece satacağınız ürünlerin müşteri tarafından tanınması daha kolay olacaktır. Artıları ve eksileri hesaba katıldığında çok ciddi rakamlar elde etmeniz mümkündür.

Halı Saha Açmak

İnek Çiftliği Kurmak

Forum Portal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu