İş Fikirleri
Trend

Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti Tüm Giderler

İçindekiler

Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti Tüm Giderler

 

Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti Tüm Giderler ; Lavanta yağı üretim tesisi son dönemde lavanta üretiminin artması nedeni ile bir çok girişimcinin dikkatini çekmektedir. Ancak lavanta yağı üretim tesisi maliyeti hakkında detaylı araştırma yapmadan bu işe girilmesi belki ciddi yatırım zararlarını beraberinde getirecektir. Bu nedenle oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti ( Evrak İşleri)

Öncelikle iş yeri açma belgeniz olması gerekmektedir.Gerekli resmi kurumlara başvurular yaparak gerekli harç ve vergileri ödedikten  ve gerekli izinleri aldıktan sonra makine ve ürün maliyetini gözden geçirmelisiniz. Bu aşamada masraf her yıl değişebilmekte olup 10,000 TL altında kalmamaktadır.

Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti Tüm Giderler
Lavanta Yağı Üretim Tesisi Maliyeti Tüm Giderler

Lavanta Yağı Üretim Tesisi İçin Makine

Lavanta yağı üretimi için aşağıdaki videoda bir lavanta yağı makinesinin ve yağ üretiminin detayları verilmiştir. Makine  oldukça detaylı incelenmiş olup, maliyeti makine alım sayısına göre katlanarak artacaktır. Ancak başlangıçta en az makine, kurulum, yerleşim, taşıma, işçilik işlemleri için en az 20.000 TL yi gözden çıkarmalısınız.

Ayrıca lavanta distilasyonu hakkındaki videoyu da incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Video paylaşımlarından görüldüğü üzere lavanta yağı üretim makinesi çeşitli büyüklüklerde olabilmektedir. Bu nedenle kurulacak tesise göre fiyatta ciddi değişiklikler olacaktır.

Lavanta Yağı Üretim Tesisi İşçilik Maliyeti

Lavanta üretim tesisinde elbetteki çalıştırılacak işçiler olacaktır. Günümüz asgari ücret koşullarında çalışacak işçi olsa bile sigorta giderleriyle birlikte gider kişi başı 4000 TL civarında olacaktır.

Lavanta Yağı Üretim Tesis Maliyeti Taşıma ve Lojistik

Lavanta üretiminde, lavanta yetiştiriciliği yapılan bölgeye yakınık veya uzaklık lojistik maliyetlerinde doğrudan doğruya etki sağlayacağı için çok önemlidir.

Büyük şehirlere ve sürekli müşterilere yakınlık, hammadde satıcısına yakınlık ana hassas konular arasında yer almaktadır. Bunun için net bir fiyat verebilmemiz mümkün olmamakla birlikte, lojistik maliyetlerinde kargo firmalarına yapılacak maliyetler veya daha büyük ölçekli satışlarda araç benzin, şoför varsa 2.şoför için ekstra maliyet yapılabilmektedir.

Lavanta üretimi ve yetiştiriciliği son yıllarda ülkemizde bir halyi revaçtadır. Makalemizde genel olarak lavanta yağı üretim tesis maliyeti hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Daha fazla detaylı bilgi için yorum bölümünden sorularınızı yazarak bilgi  sahiibi olabilir veya bildiklerinizi bize yazarak makalemize katkıda bulunabilirsiniz.

Lavanta Yetiştiriciliği Yapmak? Maliyeti ve Kar Marjı

Forum Portalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu