Hukuk

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Kredi kartları borcu birikti ve bu noktada ödemeler sizi zorluyorsa Ziraat Bankası tam da ihtiyacınızı karşılayacak uygulamayı sizlere sunuyor. Ödeme zorluğundan dolayı sürekli faiz işlemesi de borcun azalacağına artması söz konusu olacaktır. Bu artış her ay üzerine ekleyerek gitmesi ciddi sorunlara da yol açabilir. Borçlarınızdan kurtulabilme adına Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi imdada yetişiyor. Faiz oranlarının da düşük olması size rahat bir nefes aldıracaktır. Tabi ki bu krediyi alabilmeniz için uygun şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Şartların yerine getirilmesi konusunda şubeler incelemeler yaparak başvurulara cevap vermektedir. Birleştiren ihtiyaç kredisi nedir konusunda sıklıkla sorulan sorular ise hangi şartların yer aldığıdır. Tüm borçlarınızdan kurtulup yalnızca 1 yere ödeme şeklinde düzenleme olması sayesinde kontrol daha rahat olacaktır. Sürekli işleyen faizden kurtulmakta oldukça önemli bir avantajdır. Kredi yapılandırma ile birlikte ödemelerin kontrolü tamamen sizde olacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisinin Avantajları

Farklı hesaplar ve kredi kartı borçlar ödeme tarihi geçtikçe yeni faizleri üzerine eklemektedir. Ödeme zorluğu yaşandığı için de borçların dönemsel giderleri fazlalaşmaktadır. Normal krediye göre daha fazla faiz işlenmesi de katlamayı daha da hızlandırmaktadır. Bu durumun oluşması sonucunda da hızlı şekilde borç artışı yaşanmaktadır. Gelirin de borçları kapatmaya yetmemesi ciddi sorunlara sebep olacaktır. İlerleyen zamanlarda ödenemeyen borçlar yüzünden icra söz konusu olacaktır. İcra masrafları da hesaba katıldığında ana borcun üstüne çok fazla faiz ve ceza eklenecektir. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi sayesinde faizlerden ve icra riskinden kurtulmanız mümkündür.

Bütçenizi belirledikten sonra gelirinize göre ödeme planı da yapabilirsiniz. Bu sayede bütçenizi çok sarsmadan kontrollü şekilde borcunuzu tamamlayabilirsiniz. Borç kapatma kredisi ile birlikte sizi olumsuz yönde etkileyecek faktörlerde ortadan kalmış olacaktır. Düzenli ödemeler sayesinde vade süresi bitince borcunuzdan da kurtulmuş olursunuz. Borçlarınızın daha kontrollü şekilde yürütülebilmesi de doğrudan etki eden faktörlerdendir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Şartları

Borcunuz olmadan bu krediye başvurma gibi bir durumunuz söz konusu değildir. Diğer ihtiyaçlarımı gidereyim düşüncesi ile bu tür bir başvuruda bulunmanız ret cevabı ile sonuçlanacaktır. Sabit bir gelire sahip olmanız ya da ticari faaliyet gösteriyorsanız da bunu ispatlayan evraklarınız olması gerekir. Birleştiren ihtiyaç kredisi şartları arasında kredi kartı borcu ve eksi bakiye borcu olması önceliklidir. Başvuru esnasında ne kadar borcunuz olduğunu gösterir belgenizin de olması gerekiyor. En son tarihli hesap ekstrasını beraberinizde getirmelisiniz. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi tüm kredi kartlarının borç ödemesine yönelik olduğu için hesabın kapatılması da gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirildikten sonra kredi kartının iptal edilme şartı bulunmaktadır. Başvurular ise sadece şube üzerinden yapılabilmektedir. Borçların güncel tutar üzerinden hesaplanması söz konusu olup, borç dışında fazla ödeme söz konusu da olmamaktadır.

Amaç dışı başvuruların kabul görmesi söz konusu olamayacağı gibi farklı amaca yönelik işlem de söz konusu olmayacaktır. Borç kapama kredisi için başvuruda kimlik fotokopisi, maaş bordrosu, imza sirküleri ve e-devlet üzerinden alınan SGK dökümü istenmektedir. Bu evrakların eksiksiz şekilde sunulması çok önemlidir. Kredi kartlarının faiz oranlarının çok yüksek olmasından dolayı bu kredi ciddi oranda avantaj sunacaktır. Şartlara uygun şekilde hareket ederseniz sorunsuz şekilde işleminiz yürütülebilir. Şubede müşteri temsilcisi ile görüşüp ayrıntıları daha net şekilde öğrenebilirsiniz. Borç durumunuza ve gelirinize göre farklı evrakların istenmesi de söz konusu olabileceği için detayları öğrenmelisiniz. Hızlı işlem yapabilme adına da evrakları en kısa sürede temin etmeniz daha iyi olacaktır. Düşük faiz oranları ile ödemeleriniz daha kolay ve kontrollü şekilde gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

10.000 TL Kredi Hesaplama Ziraat Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu