Kariyer ve Yatırım Fikirleri

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Güzel bir eve sahip olmayı herkes istese de bunun için imkanlar her zaman elverişli olmayabilir. Yüksek meblağlar gerektirmesi ve bu tutarların hemen ödenmesinin mümkün olmaması da oldukça can sıkıcıdır. Bu noktada size cazip yönler sunan ve kredi konusunda avantajlı halleri oluşturan Ziraat Bankası tercih açısından ön planda yer almaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi için gerekli evraklar temin edildiğinde başvurularınızı sunabilirsiniz. Bu kredinin tutarı konusunda ve vadesi konusunda üst rakamlar söz konusu olmasından dolayı da kefil de istenebilmektedir. Kredi çekmek için gerekenler arasında teminatlar da mutlaka olması gerekmektedir. Ödemelerinizin sizi zorlamayacak şekil1 olmasına ve vadenin bu ödemeleri etkilemesini hesaba katarak işlem yaptırmaya dikkat edin. Uzun vadeli kredilerde oldukça farklı halleri de görmeniz mümkün olacaktır. Bütçenize uygun ödeme planları ile ev kredisini Ziraat bankasından alabilirsiniz.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Öncelikle ne kadar kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Kredi çekmek için gerekli şartlar yerine getirilmesi için satış sözleşmeleri ve eve dair bilgiler söz konusu olmaktadır. Ekonomik durumunuza göre verilebilecek kredi miktarı değişebilmektedir. İpotek işlemlerinin ve tapu işlemlerinin de süreci etkilemesi söz konusudur. Ziraat Bankası konut kredisi için gerekli evraklar listesini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Nüfus cüzdanının aslı ya da ehliyet
  • İkametgah belgesi ya da adresinizin yazılı olduğu fatura
  • Tapu fotokopisi
  • Gelir Belgesi

Gelir belgesi ile ilgili değişkenler söz konusu olabilmektedir. Ev kredisi için gerekli evraklar içerisinde bulunan gelir verisinde memurlar için maaş bordrosu yeterli olacaktır. Özel sektörde çalışanlar için ise yine maaş bordrosu olacak ve iş yerlerinden çalıştığına dair yazı olması gerekmektedir. Bunun dışında emeklilerin başvurması durumunda emekli aylık dökümünün ayrıntılı şekilde sunulması gerekir. Gelir durumunuz ile alakalı olarak çiftçilerin çiftçi belgesi ve arazilere dair tapu fotokopileri gereklidir. Gelirinizin hangi alanda oluştuğunu gösteren belgelerle birlikte başvurunuzu sunmanız gerekir. Ziraat bankası konut kredisi başvuru evrakları eksiksiz şekilde sunulması ile birlikte onay sürecine geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler
Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Krediye başvurmak için öncelikli şart 18 yaşı doldurmuş olmak ve kredi puanı konusunda sorunsuz olmak önemlidir. Geçmişte ki işlemlerinizde yaşanmış aksilikler ya da ödemelerden dolayı cezaya düşmüş olmanız size olumsuz etki oluşturacaktır. Kredi için gerekli evraklar başvuru yapacağınız zaman hali hazırda olması gerekir. Evraklarınızın güncel olmasına ve mutlaka asıl olmasına özen gösterin. Gelir beyanı ile ilgili istenen evrakların resmi olarak kayıtlarda görünüyor olması da önemlidir. Ziraat bankası konut kredisi başvuru evrakları hazır hale getirilirken de tapuya dair işlemlerin öncelikli olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Süreci

Öncelikli olarak kredi çekeceğiniz miktarı belirlemeniz gerekmektedir. Miktarı belirledikten sonra bankadan temin edebileceğiniz başvuru formunu hatasız ve eksiksiz şekilde doldurmanız gerekir. Okunabilir olması, iletişim ve kişisel bilgilerinizi içerir olması gerekir. Ev kredisi için gerekli evraklar temin edildikten sonra hiçbir şekilde eksik olmadan bankaya sunmanız gerekir. Daha sonra ekspertiz ücretini ödeyerek raporun çıkmasını beklemelisiniz. Rapor sonrasında bankadan alacağınız ipotek evraklarını tapuya verin. Tapu da yapılan devir işlemleri tamamlandıktan sonra size verilen belgeleri bankaya sunmalısınız. Evrakları sunduktan sonra kredinin açılışı için kredi sözleşmesi imzalamalısınız. Bu süreci doğru şekilde takip edip uyguladıktan sonra krediye dair işlemleriniz tamamlanmış olacaktır. Sürecin uzaması ya da raporların geç çıkması gibi durumlar söz konusu olabileceği için de her ayrıntıyı irdeleyin. Olumlu sonuç alabilme adına ayrıntıları doğru şekilde takip edin.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

20000 TL Kredi 12 Ay Vade Hesaplama

Konut Kredisi Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.