Yurt Dışı Eğitim

Geleceğin En Önemli Yabancı Dilleri – Hangi Diller Mutlaka Öğrenilmeli

Geleceğin En Önemli Yabancı Dilleri

Yabancı dil öğrenmek günümüzde büyük bir gerekliliktir. Ancak tek dil bilmek ya da sadece İngilizce bilmek çoğu kez yeterli olmamaktadır. Özellikle iş dünyasında yaşanan gelişmeler doğrultusunda küreselleşme artmış, yeni ortaklıkların ortaya çıkmasıyla da farklı dilleri de bilme ihtiyacı doğmuştur. Dünyada gelişen akademik ortam, iş dünyası ve kültürel değişimler geleceğin en önemli yabancı dilleri ve dil konusundaki ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır.

İçindekiler

Gelecek 20 Yılda En Çok İhtiyaç Duyulacak Yabancı Diller

Dünyaca ünlü yabancı dil merkezlerinin yaptığı araştırmalara göre gelecek 20 yıl içinde daha da popüler hale gelecek ve öğrenme ihtiyacı duyulacak 3 yabancı dil bulunmaktadır. Bunlardan ilki İngilizce olup, yıldızı parlayacak diğer diller Rusça ve Çince olacaktır.

Geleceğin En Önemli Yabancı Dilleri

İngilizce

Günümüzde eğitim, sağlık, kültür, iş aklınıza gelebilecek her alanda en fazla kabul gören ortak dil İngilizcedir. İngilizcenin bu popülerliğini gelecek 20 yıl daha kaybedeceği düşünülmemektedir.

Gerek İngilizcenin önemini tüm dünyada sabitlemesi gerekse de çok fazla sayıda ülkede anadil olarak kullanılması popülerliğini kaybetmemesine neden olacaktır.

Geleceğin en önemli yabancı dilleri arasında yer alan İngilizce’yi en hızlı ve etkili şekilde öğrenmenin yolu ise şüphesiz yurtdışında dil eğitimi almaktır. Bu sayede dili yaşayarak öğrenme imkânı elde edilmektedir.

Özellikle İngilizce konusunda yurt dışı eğitim düşünenlerin İngiltere, ABD, Kanada ya da daha bütçeli seçenekler için Malta ve İrlanda’ya gitmesi önerilmektedir. Çünkü bu okullardaki dil okullarının eğitim standardı oldukça yüksektir.

Yurtdışında İngilizce eğitimi almanın maliyeti ülkeye ve gidilecek okula göre değişmekle birlikte 2-4 bin dolar arasında değişmektedir.

Rusça

Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve teknik anlamda ilişkilerinin arttığı bir ülke Rusya… Bu nedenle gelecekte eğitim, iş ve kültür dünyasında yıldızı parlayacak Rusça öğrenilmesi gereken en önemli diller sınıfında yer almaktadır.

Günümüzde dahi teknik ve bilimsel konularda İngilizce’nin ardından önem sırasında Rusça gelmektedir. Hele ki 170 milyon insanın Rusça konuşulduğu düşünüldüğünde yeni bir yabancı dil öğrenmek isteyenlerin Rusçaya yatırım yapması şarttır.

Rusçayı en iyi ve en hızlı öğrenme metodu Moskova’da kaliteli dil okullarında eğitim almaktır. Yurtdışında Rusça eğitimi veren okulların maliyetleri çok yüksek olmamakla birlikte oldukça da kalitelidir. 850-1000 dolardan başlayan fiyatlarla kurs bulmak mümkün olmaktadır.

Daha uygun fiyatlı seçenekler arayan kişiler ise, Rusçayı, Ukrayna, Moldova, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan gibi ülkelerde rahatlıkla öğrenebilmektedirler.

Çince

Strateji uzmanları tarafından yapılan incelemelere göre Çin ekonomik büyüme hızı değerlendirildiğinde ileride ABD’yi geride bırakma potansiyeli olan tek ülkedir. Bu nedenle öğrenilmesi gereken en önemli diller arasına Çince de girmektedir. Yurt içinde Çince öğretilen fazla kaliteli kurslar bulunmadığı için bu eğitimi yurtdışında kaliteli kurslarda almak çok daha etkili olmaktadır. Yurt dışında dil okullarında Çince eğitimi almanın maliyeti ise oldukça yüksektir.

Uygun fiyata Çince öğrenmenin tek yolu, Çin içerisinde bulunan yerel dil okullarından yada üniversitelerden birine kayıt yaptırmaktan geçer. Hem ülke içinde pratik yapmak imkanı, hem de eğitim, konaklama ve yaşam giderlerinin Avrupa ve Amerika’ya göre daha uygun olmasından dolayı, Çinceyi öğrenebilecek en uygun seçenek Çin’dir.

Geleceğin en popüler olacak dilleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve görüş bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

Ayrıca konu ile ilgili, aşağıdaki başlıklar da ilginizi çekebilir;

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak

Kanada Dil Okulları – Kanada’da Dil Okulu Okumak

Malta’da Dil Okulu Okumak, Yaşam Ve Eğitim Masrafları

Kanada’da Üniversite Okumak Yüksek Lisans Yapmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu