Yurtdışında ÇalışmakBahreyn

Bahreyn’de Çalışmak – Bahreyn’de iş imkanları – Çok Kazanmak İsteyenlere

Bahreyn’de Çalışmak – Türkler için Bahreyn’de iş imkanları

İçindekiler

Bahreyn’de çalışmak isteyenlere iş imkanları,

Yurt dışında çalışmak için Türkler’in en çok gittikleri ülkelerden bir tanesi de Rusya, Katar, Kuveyt, Türkmenistan’dan sonra Bahreyn’dir. Bahreyn’de yaklaşık 3.000 Türk çalışıyor. Türklerin en çok çalıştığı alanlar ise inşaat, hizmet sektörü, turizm ve gıda.

Yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahip ülkenin %50’si yurt dışından çalışmak için gelenlerden oluşuyor. Nüfusun yarısı Bahreynli Arap, diğer yarısı Hindistanlı, Filipinli, Bangladeşli, Pakistanlı, Sri Lankalı, Nepalli başta olmak üzere uzak doğu ve Asyalılardan oluşuyor.

Suudi Arabistan’a yakınlığı sebebi ile özellikle hafta sonları turizm ve eğlence amaçlı ülkeye çok sayıda ziyaretçi akını yaşanıyor. Bu durum da hizmet sektöründeki iş gücü ihtiyacını ortaya çıkaran en büyük etkendir.

Bahreynli Araplar genellikle çok para sahibi ve iş veren statüsündedirler. Araplar dışında, ülkede 2 tip çalışan profili mevcuttur.

Bunlardan ilki, başta İngiltere ve Amerika gibi Avrupa ülkelerinden gelen, yabancı ortaklı şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalışıp çok yüksek ücret alan kesimdir.

Diğer ikinci profil ise, Asya, Afrika ve Uzakdoğu’dan işçi olarak gelen, çok düşük ücretler alan hizmet sektörü çalışanlarıdır. Bu insanlar genellikle inşaatlarda, otellerin resepsiyonlarında, avm ve özel şirket yada mülklerin güvenliğinde, restoranlarda aşçı olarak, garson olarak, benzin pompacısı olarak, kurye olarak, yada şoför olarak çalışmaktadırlar.

Bahreyn’de çalışmak isteyen kişiler için 3 türlü iş fırsatı söz konusudur;

Bunlardan ilki, yukarıda bahsedilen şekilde vasıfsız işçi olarak gidip hizmet sektöründe yada fabrikalarda işçi olarak çalışmak,

İkincisi, eğitimli kişiler için çeşitli Türk ve yabancı şirketlerde orta kademe veya üst yönetici olarak çalışmak,

Üçüncüsü ise ya ticaret yapmak yada Bahreyn’de bir iş kurmaktır.

Ticaret yapmak isteyenler ya Türkiye’den bir şeyler alıp Bahreyn’e satabilir yada Bareyn’den bir şeyler alıp Türkiye’de satabilir. Bahreyn’den ne alınır yada Bahreyn’e ne satılır birazdan aşağıda değineceğiz.

Bahreyn’de çalışmak isteyen Türkler için iş imkanlarına değinecek olursak;

Türklerin en fazla çalıştığı sektörler inşaat, gıda ve hizmet sektörüdür.

Bahreyn, Türk müteahhitleri tarafından en çok rağbet gören ülkelerden birisidir. Gerek alt yapı, köprü, otoyol projeleri, gerekse sosyal tesisler, fabrikalar, gökdelenler ve konut projeleri olsun, bir çok alanda Türk yatırımcılarını görmek mümkündür. Bu firmalarda en fazla ihtiyaç duyulan pozisyonlar,  inşaat mühendisi, mimar, tekniker, teknisyen, usta başı, kalıpçı, fayansçı, mobilyacı, elektrikçi, aşçı gibi pozisyonlardır.

Yurt dışında faaliyet gösteren Türk firmalarının listesine aşağıdaki başlıktan ulaşarak ilgili firmalara iş başvurusunda bulunabilir ve yetkinliklerinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

Bahreyn iş ilanları (Bahreyn’de nasıl iş bulunur)

Bahreyn’de temizlik, güvenlik, şoförlük gibi vasıfsız işlere bakan Uzakdoğulu vasıfsız işçilerin ülkeye gelebilmeleri için Bahreyn’li sponsor bir firma bulmaları gerekiyor. 

Türkiye’den Bahreyn’de çalışmak için gidenler ise genellikle Türk firmaları tarafından davetiye çıkarılarak çalışma izni alındıktan sonra gidebiliyorlar.

Bahreyn’de iş bulabilmek için, yurt dışında iş yapan Türk firmalarının internet sitelerindeki kariyer fırsatlarını takip edebilir yada doğrudan ilgili firmalara özgeçmiş göndererek iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yurt dışında faaliyet gösteren Türk firmalarının listesine aşağıdaki başlıktan ulaşabilirsiniz.

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

İş başvurunuzun kabul edilmesi için hazırlanacak özgeçmiş ve ön yazı çok önemlidir. Kişisel tecrübelerinizi ve yetkinliklerinizi ön planda tutmalı ve kendinizi en iyi şekilde anlatmalısınız.

Doğru özgeçmiş oluşturma ve kolay iş bulabilmenin yolları için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Doğru cv (özgeçmiş) hazırlama teknikleri

Kolay iş bulmanın yolları nelerdir?

Yurt dışı iş ilanlarına Iskur.gov.tr yada Kariyer.net aracılığı ile ulaşabileceğiniz gibi, yabancı internet siteleri aracılığı ile de özgeçmiş oluşturup Türk firmaları dışındaki Avrupa ve Amerikalı şirketlere iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu amaçla Bahreyn’de en sık kullanılan iş bulma sitelerinin adresleri aşağıda verilmiştir.

https://www.bayt.com/en/bahrain/jobs/

https://www.aljazeerajobs.com/jobs/bahrain

Tüm bunların dışında, aşağıdaki yorum bölümüne kısa özgeçmişinizle birlikte mail adresinizi yazarsanız, bizi takip eden ve yurt dışında faaliyet gösteren firmalar ihtiyaç halinde sizinle temasa geçeceklerdir.

Bahreyn Tatil Günleri

Gerek tatil için gerekse çalışmak için Bahreyn’e gidecekler mutlaka aşağıda belirtilen resmi tatil günlerine dikkat etmelidir.

Yılbaşı Tatili (1 Ocak)

İşçi Bayramı (1 Mayıs)

Ramazan Bayramı (Her yıl değişir)

Kurban Bayramı (Her yıl değişir)

Hicri Yılbaşı (Her yıl değişir)

Aşure Tatili (Her yıl değişir)

Hz. Muhammed’in doğum günü (Her yıl değişir)

Bahreyn Milli Gün Tatili (16 Aralık)

Bahreyn dışında diğer ülkelerde de çalışmak yada seyahat etmek isteyen kişiler aşağıdaki başlıklara göz atabilirler;

Iran’da Yapılabilecek En Karlı Işler – Iran’da Ticaret Yapmak

En Çok Kazandıran Gürcistan iş Fırsatları. Gürcistan’da Çalışmak

Türkler için Azerbaycan’da iş fırsatları

Katar’da iş imkanları nelerdir? Katar’da çalışma hayatı ve sosyal yaşam

Kuveyt’te ekonomik ve sosyal yaşam ile Türkler için iş fırsatları 

Sorularınız ve görüşleriniz için bize her zaman aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

13 Yorum

 1. Merhaba alüminyum pvc doğrama terstavan ,kompozit kaplama ,silikon cephe ve çatı işleri ekibim ile yapmaktayım bu işler üzerine iyibir ekibe ihtiyaç duyulursa sizinle çalışmak isterim saygılarımla 0541 402 95 70 irtibata geçerseniz sevinirim

 2. merhaba kendim makina bakım onarım ustasıyım <iş makinasi <aynı zaman da boru imalat ve montaj işinde iyi bir tecrübeye sahibim bu imkanlar dahilinde iyi bir çalışma arkadaşlarına ihtiyaç duyulursa ekibimle sizlerle çalışmak tan mutluluk duyarım
  şeref yerli 05395882536

 3. Merhaba sayın Dubai yetkilileri ben dubai ye gelmek ve çalışmak istiyorum ve benim mesleğim temizlik ve çevre düzenlemesi ve meydancı işi ve saygılarımla arz ederim

 4. Selamun aleykum bu meslekte yurt dışında iş arıyorum
  Bilgisayar Bakım Onarımı
  Dizüstü Bilgisayar Onarımı
  Güvenlik • Kamera Sistemleri Kurulum
  Word Excel Powerpoint
  İnternet Cafe kurulum
  Ağ Çalışması Grubu
  İş Makinası Oparator
  Tower Crane
  Forklif
  Bobcat
  Bekoloader
  Excavator
  Teleskop
  İSTENİlLDİGİNDE KAPSAMLI CV YOLLAYABİLİRİM
  tuncays315@gmail.com

 5. Merhabalar,lokasyonum Bahreyn şu an itibariyle eşimin işi nedeniyle burdayız kendim Türkiye’de ücretli öğretmen ve yeminli tercümandim (Arapça uzerine) turizm şirketlerinde yahut tercümanlık üzerine ilgili şirketlerde yer almak istiyorum.istenildiği takdirde cv mi göndermeye hazırım .ilginiz için teşekkür ediyorum saygılar.
  Tel:0097332161002

 6. Merhabalar ben elektrik tesisat ustasiyim,elektrik bolumu mezunuyum,kamera guvenlik sistemleri,network internet ağ kurulumu hepsini yapabiliyorum,Bahreyn’de iş ariyorum ilgili kişiler ulaşirsa çok sevinirim.gk_mel@hotmail.com 05324622115

 7. Alçı sıva boya ustasiyim 17senelik işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler anlayışınız için

 8. Ben İSMET KAHRAMAN 2005’ten beri çelik konstrüksiyon işlerindeyim myk çelik kaynakçı belgem saç işleri ustalık belgem ehliyetim var yurt dışı tecrübem fazladır. Bu işlerde en iyisi benim yeter ki fırsat verilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu