Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanmak, Ne Kadar Kazanırım?

Makale yazarak para kazanmak? Makale yazıp satarak ne kadar kazanırım? Yazdığım makaleleri nerede satışa çıkartırım?

Makale yazarak para kazanmak istiyorum, bilgisayarda makale yazarak nasıl para kazanabilirim diyorsanız yazımızı dikkatlice incelemenizi tavsiye ederim.

İçindekiler

Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Elbette ki mümkün. Hatta sermayesiz iş fikirleri arasında ve internetten para kazanma yolları arasında ilk sırayı çeken iş sektörlerinden biridir diyebiliriz. Elinde 1 TL si bile olmayan bir kişi makale yazarak güzel kazançlar elde edebilir. Peki yazarak para kazanmak isteyenler hangi yolları izlemelidir detaylıca inceleyelim.

Öğrenciye Yönelik İş Fikirleri-Sermayesiz İşler

Hazır Makale Yazarlığı

Günümüzde herhangi bir günde yüzlerce web sitesi açılmakta ve bu siteler ciddi anlamda içerik ihtiyacı duymaktadır.

Sektör hakkında hiç bir fikriniz olmayabilir. Hatta web sayfalarının nasıl işlediği yönünde mantığınız dahi oturmamış olabilir. Ancak ben çoğu siteden daha iyi yazılar yazabilirim diyorsanız hazır makale satan platformlardan web site sahipleri ile anlaşmalar yaparak içerikler üretmeniz mümkündür.

Peki Makaleyi Yazıp Nasıl Satacağım?

Makalelerinizi alıp satacağız pek çok web  sitesi mevcut. Bunlar için tavsiye edeceğim bazı siteler şunlar.

Bu siteleri inceleyerek hatta günden güne bu alanda site sayısı artmakta olup içeriklerinizin satışı için müşteri bulabilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz.

Editörlük Yapmak

Eğer wordpress admin yazar panelini kullanmayı biliyorsanız, makale yazarlığı biraz daha karlı bir iş haline gelebilir. Burada hazır makale satışından farklı olarak siteye yazıyı, site sahibinin talepleri doğrultusunda görsel/video gibi girerek, yazıyı düzenleyerek yayınlayarak kazanca çevirebilirsiniz.

Ben bu tarz kişileri nasıl ulaşırım diyorsanız yukarıda bahsettiğim siteleri ziyaret ederek anlaşma sağlayabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Kendi Blog Yazarlığı

Eğer bir websitesi sermayesi kuracak kadar yatırımınız varsa (yaklaşık 100-500 TL arası) ilgi alanınız doğrultusunda websitesi kurup makale yazarak para kazanmak konusunda güzel deneyimler elde  edebilirsiniz.  Ufak parayla yatırım noktasında en mantıklı adımlardan biri olmakla beraber, bu işte para kazanmak aslında biraz sürece bağlı. Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız, biraz sabır ve başta bolca emek vermeniz gerekir.

Makale Yazarak Para Kazanmak ve Blog Yazarlığı

Blog yazarlığında kazanabilmeniz için belli bir ziyaretçi sayısına ulaşmalısınız. Belli bir ziyaretçi sayısına ulaştıktan sonra, bloğunuza gelen ziyaretçiler, siteye eklediğiniz reklamlara tıklayarak size bunun için belli bir miktar para kazandırır.

E-Kitap Yazmak

İnternet üzerinden yazıp, store sitelerde satışını yapabileceğiniz kitaplar yazabilirsiniz. Kitap alımı başına, belli bir ücret kazanarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Makale Satışı Halinde

Ülkemizde makale fiyatları çok cüzi boyuttadır. Kendinizi kanıtladıktan sonra daha yüksek meblalar kazanmanız mümkün ancak başlangıçta çok düşük tutarlara çalışabilirsiniz. Kazanç genel olarak 100 kelime başına en az   2,00TL’den ücretlendirilir. Yani 500 kelimelik bir makale ürettiğinizde ortalama 10,00 TL kazanırsınız.

ğer makale konusunda uzmanlığınızı kanıtlarsanız, müşterinizden daha yüksek ücretler talep edebilirsiniz. Örneğin iyi derecede hukuk bilginiz var, herhangi bir makale yazarından daha iyi yazdığınız konusunda kendinizi kanıtladıysanız 500 kelimelik bir makaleyi 50,00 TL ye de satabilirsiniz.

Editörlük Halinde

Editörülükte normal makale yazımına göre biraz daha fazla kazanmanız mümkün. Çünkü makalenin yanında, yazıya görseller girmek, yazıyı site ile entegre bir dilde yazmak, iç bağlantıları optimize etmek, site sahibinin istediği farklı işleri de yapmak şeklinde bir çok ek iş sıralayabiliriz.

Sıradan sitelerde editörlük fiyatları makale satımından biraz yüksekken (5-10 TL kadar), sitenin kalitesi ve bilinirliği fazla ise neredeyse bir maaş tutarına kadar fiyatlar yükselebilmektedir.

internetten Para Kazanmak. Yüksek Kar Fırsatları

Blog Yazarlığı Halinde

Blog yazarlığı aslında kendinize ait bir siteye yazı girerek,  sitenizde yayınlayacağız reklamlar üzerinden kazanacağız bir kazanç şeklidir. Direkt olarak makalelerden değil de reklamlardan kazanmanız anlamına gelir.

Ancak bu şekilde kazanmanız başka imkansızken, ilerleyen dönemlerde ciddi kazançlara dönüşür. Çünkü kazanç, artan ziyaretçi sayısı ile aynı orantılıdır. Ziyaretçi sayısını artırmak için de bolca emek ve sabır gerekir. Başlangıçta kazancınız sıfır TL iken, ilerleyen aylarda kazanç başlar, hatta takip eden yıllarda kazanç binleri hatta on binleri bulabilir. Bu tamamen sizin emek ve sabrınıza bağlıdır.

Pasif Gelir Kaynakları

E-Kitap Yazılması Halinde

Konusunda uzman olup yazdığınız e-kitabın kazancı satış performansına göre değişir. Hiç kazanılamayabilir veya binlerce liralar kazanacak kadar da olabilir. E-kitap satışı yapmanız halinde tavsiyem bir de reklam çalışması yapmalısınız.

Dikkat Edilecekler

  • Sonuç ; Makale yazarak para kazanmak, bolca emek ve bilgi birikimi isteyen bir konu. Özellikle internetten yazarak kazanmak istiyorsanız, bu işin kurallarını iyi bilmeniz gerekiyor demektir. Sitelerde yazılacak yazıların belli bir kuralları vardır. Bu kuralları uygulamadan yazmanız, başarıyı nadiren ve çok zor getirecektir. Bunun için önceden makale yazma sanatını bilmeniz gerekir
  • Bildiğiniz konularda yazmanız, başarınızı daha hızlı getirecektir.
  • Yazılarınız diğer yazarların yazılarına göre daha vurucu etkilere sahip olmalı.

Makale yazarak para kazanmak işin kurallarına göre uygularsanız mümkün. Emek, sabır ve gayretle bunu kendinize sağlam bir ek iş, hatta yaptığınız ana iş haline dönüştürebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu