İş FikirleriYatırımlar

Masaj Salonu Açmak

İçindekiler

Masaj Salonu Açmak

Her ticari faaliyetin kendine has özellikleri ve değişen müşteri potansiyeli söz konusudur. Değişkenlikleri göz önünde tutmak ve neye para bağlayacağınızın hesabını yapmak çok önemlidir. Seçtiğiniz iş sadece parasal kazanç açısından değil aynı zamanda prestij açısından da önemlidir. Masaj salonu açmak fikri bu noktada ilgi çekici gelebilir. Fakat masaj salonu denildiğinde akla gelen farklı düşünceleri kıracak yapıyı sunmanız gerekir.

Bütçenize göre değişen iş alanı aynı zamanda sunacağınız hizmeti de beraberinde getirecektir. Masaj salonunda ne gibi hizmetlerin sunulacağı konusunda net fikirler oluştuktan sonra ortaya hem maliyet hem de hizmet ağı çıkacaktır. Açacağınız masaj salonu aynı zamanda her kesime hitap eder düzeyde olmalıdır. Oluşan algıyı kırmak noktasında işiniz zor olsa da üstesinden gelinmeyecek gibi değil.

Tek başınıza bir marka olabilmek veya tanınan yapıda hızlı adımlarla ilerlemek zor gibi görünebilir. Böyle bir duruma için çaba sarf etmeniz gerekeceği gibi zorlu günleri de aşmanız gerekecektir. Her şeyden önce bu işe inanmalı ve sermayenizi de işin mahiyetine göre belirlemelisiniz. Böylece daha sağlam adımlarla yol almanız mümkün kılınacaktır.

Masaj Salonu Açmak İçin Gerekenler

Masaj Salonu Açmak İçin Gerekenler

Kararınızı verdikten sonra masaj salonu ile alakalı süreci başlatabilirsiniz. Elbette bu süreç için resmi izinler alınmalıdır. Masaj salonu açmak için gerekenler listesinde önceliğiniz resmi kurumlara başvurularınızı kurallarına göre yapmaktır. Resmi izinleri almanız işin ehemmiyetini ortaya koyarken müşteriye de bu bağlamda güven tesis etmiş olursunuz.

İş yeri açma konusunda belirlenen yasalara uygun şekilde hareket ederek belgelerinizi sunmalısınız. Masaj salonu açmak için gereken belgeler listesini şu şekilde yapabiliriz;

  • Başvuru sahibine ait kimlik fotokopisi arkalı önlü şekilde olmalı ve beraberinde 2 adet fotoğraf dosyada olmalıdır.
  • Salonun açılacağı yapının kullanım izni olması gerekirken tapu belgesi de ibraz edilmelidir.
  • Başvuru sahibinin yapıyı kiralaması durumunda sözleşme yapması ve bu sözleşmeyi ibraz etmesi gerekir. Sözleşmenin aslı ibraz edilmesi gerekirken noter onaylı surette kabul görmektedir.
  • Ticaret ve esnaf odasına kayıt yapılmalıdır,
  • Uygunluk raporu temin edilmelidir. Bu rapor itfaiye tarafından verildiği için bölgede ilgili itfaiye şefliğine başvurmalısınız.
  • Ustalık belgesi ve maliyeden temin edilmesi gereken vergi levhası,
  • Masaj salonunu açacak kişinin yeni alınmış sabıka kaydı,

Sizden talep edilen bu belgeler iş yerini kuracağınız muhitin belediyesine sunulmalıdır. Listede belirtilen evraklara ek olarak sizden ek belge talebi de istenebilir.

Masaj Salonu Maliyeti

Masaj Salonu Bayilik

Her sektörde belirli bir seviyeye gelmiş ve kurumsallaşmayı başarmış firmalar ile çalışmak kısa sürede prestij elde etmenize katkı sağlayacaktır. Bunun için de bayilik almak hem ekonomik açıdan hem de tanıtım açısından avantaj sunacaktır. Masaj salonu bayilik konusunda doğru firma bulunur ise doğru tercih olacaktır.

Belirli bir misyona ve vizyona sahip olan firmalar bu konuda her türlü etkeni hesaba katmaktadır. Müşteri odaklı çalışmalar sayesinde de tercih bakımından ön planda yer almaktadır. Bayiliğin alınması ile birlikte elde edilen getiriler kısa sürede size olumlu yönde dönecektir. Bayilik veren masaj salonu firmaları listesinde popüler olan firmalarla irtibata geçmenizi öneririz. Elbette bayilik kurallarını yerine getirmeniz ve firmaya laf getirebilecek faktörden de uzak durmak gerekir.

Masaj Salonu Maliyeti

Ne kadar sermayeye sahip olmanız gerektiği konusunda değişen fiyatlar söz konusudur. Masaj salonu maliyeti hesaplamasını etkileyen en önemli faktörler iş yerinin kirası, alanı, iç dekorasyonu ve çalıştıracağınız eleman sayısıdır. İlk etapta yüksek bedeller harcayıp lüks bir mekan açtığınızda sizi bir süre ayakta tutacak nakit paranız olmalıdır. Sermaye konusunda çok iyi değilse durum zaman içerisinde ekleme yapabilirsiniz.

Kısa süreli kazanç planlaması yaptığınızda masaj salonu kar marjı düşük gibi gelebilir. Fakat 40 – 50 bin TL gibi bir mekan açtığınızda işlerinizin düzene girmesi ile birlikte 6 – 7 ayda harcadığınız para çıkabilir. Kısa süreli düşünülse de bu tamamen sektörde tutunabilme ile alakalıdır. Sektörde tutunabilme noktasında seçimleriniz çok önemli olurken tanıtımlar da önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu