İş Fikirleri
Trend

McDonald’s Franchise Nasıl Alınır?

McDonald's başarılı büyük işletmecileri sayesinde dünya çapında en popüler restoranlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden çoğu girişimci McDonald's franschise almak için bilgi edinmek istiyor.

İçindekiler

McDonald’s Franchise Nasıl Alınır?

McDonald’s başarılı büyük işletmecileri sayesinde dünya çapında en popüler restoranlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden çoğu girişimci McDonald’s franschise almak için bilgi edinmek istiyor. Bu makalemizde sizlere konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

McDonald’s franschise nasıl alınır? sorusunu merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin. Öncelikle McDonald’s franschise almak için web sitesi üzerinden başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra sermayeniz kontrol edilerek gerekli eğitimler için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu eğitim 1 ay boyunca devam etmektedir. Süre boyunca 5 günlük iş başında değerlendirileceksiniz. Dolayısı ile bir McDonald’s restoranı’nda çalışacaksınız. Bu değerlendirme sonrası son kez bir mülakata girerek franschise alacağınız netleşmektedir. McDonald’s franschise almak için ilk olarak 30.000 dolar, daha sonra ise 500.000 dolar sermayenizin olması gerekiyor.

Tavuk Dünyası Bayilik Alma Şartları

McDonald’s sizin için uygun bir yer bularak ya satın alır ya da kiralar. Daha sonra ki süreçte ise McDonald’s restoranları’nda bulunan masa, sandalye, pişirme ekipmanları, kızartma ekipmanları, oturma odakları vs. her şey aynı olacak şekilde restoranın içerisine yerleştirilir. Her şey tamamlandıktan sonra ise hizmet verecek personellere gerekli eğitimler verilir. Bu sayede kişi McDonald’s franchise almaktadır. Ancak bunun için McDonald’s tarafından belirlenen şartları sağlıyor olmalısınız. Peki, bu şartlar Nelerdir?

McDonald's Franchise Nasıl Alınır?
McDonald’s Franchise Nasıl Alınır?

McDonald’s Franschise Şartları Nelerdir?

Öncelikle McDonald’s bayiliği almak için franschise şartlarını yerine getirmeniz istenmektedir.

  • McDonald’s, restoran hizmeti vermek için mülkün kiralanması yerine satın alınmasını talep etmektedir. Dolayısı ile McDonald’s için ilk olarak bayilik bedeli ödemeniz gerekiyor. Daha sonra ise mülkü satın alarak sizlere kiralamaktadır.
  • Bir McDonald’s bayisi açmak isten girişimcinin en az 400.000 bin dolar sermaye’ye sahip olması gerekmektedir. Bu ücret tamamıyla isim belidir. Ancak açılacak olan restoranın büyüklüğüne göre bu rakam 1 milyon dolara kadar çıkabiliyor. Dolayısı ile McDonald’s başvuru sonrası size gönderdiği teklifte belirlenen ücreti ödemenizi istiyor.
  • McDonald’s bayisi açmak için yüksek sermaye’ye ihtiyacınız olmaktadır. Bunun yanı sıra girişimci bir kişiliğinizin olması da son derece önemlidir.
  • McDonald’s bayiliği açmak için kişinin tecrübesi aranan niteliklerden biridir.
  • McDonald’s bayisi açmak oldukça zordur. İşletmeyi açmadan 1 hafta öncesi sizi mülakata çağırıyorlar. Dolayısı ile 1 aylık eğitimler vererek iş hakkında deneyim kazanmanızı sağlıyorlar. Bu süreç değerlendirme sürecidir. Eğer başarısız olursanız franchise alamazsınız.
  • McDonald’s işletmesini başarılı bir şekilde açan kişiler her cirodan belirli bir oranda komisyon vermek zorundadır.
  • Franchise alan kişiler uzaktan başka bir iş yapamaz ya da başka bir iş yapamaz. Bunu kabul ederek franschise için başvuru yapılmalıdır.

Kredi Borcu Devam Eden Evin Alım Satımı

Mcdonalds Bayisi Ne Kadar Ciro Yapar? ve Ne Kadar Para Kazanır?

McDonald’s bayisi açacak kişilerin girişken, deneyimli, sermayesi ve gerekli eğitimleri almış olması gerekmektedir. Çoğu girişimci McDonald’s bayisi ne kadar ciro yapar? sorusuna yanıt arıyor. Genellikle işletmeleri yöneten girişimcilerin başarısı sayesinde dünya genelinde oldukça popüler bir restoran halşne gelmiştir. Ancak franschise başvurusunda önemli bir detay bulunuyor. Bu da McDonald’s bayisi için başvuru yapacak kişilerin başka hiçbir işte çalışmamasıdır.

McDonald’s bayisi hem konumu hem de büyüklüğüne göre kazanç elde etmektedir. Ancak McDonald’s %200 kar ile çalışan bir restoran zinciridir. Standart bir McDonald’s bayisi 400 bin sermaye ile kurulmaktadır. Dolayısı ile bu tutara göre kar oranı belirlenmektedir. Ürün tedariği McDonald’s tarafından sağlanmaktadır.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak

Dominos Franchise Alma Şartları

Kuveytte Yaşam Şartları ve Maaşlar

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu