İş Fikirleri
Trend

Dominos Franchise Alma Şartları

Dominos Franchise Alma Şartları ; Her damak zevkine göre kolayca şekil alabilen pizzayı sevmeyen yoktur herhalde. Bizde yazımızda pizza markası Dominos franchise bedelini inceleyeceğiz.

İçindekiler

Dominos Franchise Alma Şartları

Dominos Franchise Alma Şartları ; Her damak zevkine göre kolayca şekil alabilen pizzayı sevmeyen yoktur herhalde. Bizde yazımızda pizza markası Dominos franchise bedelini inceleyeceğiz.

Dominos franchise bedeli oldukça rağbet gören pizza satışları ile birlikte yıldan yıla artmaktadır. Fast-food ürünlerin dünyada olduğu kadar ülkemizde de oldukça sevilen bir yiyecek olması girişimcilerin bu alana ilgisini artırıyor. Bizde yazımızda pizza markası olan Dominos’un nasıl ve ne zaman ortaya çıktığını ve  Dominos franchise bedeli nedir gibi soruların cevaplarını değerlendireceğiz.

Halk Ekmek Bayiliği Almak İçin Tıklayınız

Dominos Pizza Nerede, Ne Zaman ve Nasıl Kuruldu?

Dominos 1969 yılında Amerika’da kuruldu. Kurucusu Thomas Monoghan’dır. Thomas Monoghan kardeşiyle birlikte aldığı küçük restoranın ismini Dominos olarak değiştirdi. O günden bugüne Dominos pizza markası 85 ülkede birçok şubesiyle adından söz ettirmektedir. Her ne kadar pizza İtalyan kökenli olsa da ABD merkezli bir girişimcinin bu yiyeceği birçok ülkeye sokması büyük bir başarıdır. Bu başarısında yıllar içinde pizza gibi geleneksel yiyeceğin içeriğini zenginleştirmesi ve pazarlaması önemli rol oynar.

Örneğin; soğuk bir pizzanın tatsız olacağını düşünerek karton kutularda satılması fikrini benimsemiş ve halen de bu fikir devam etmektedir. Aynı şekilde Dominos markası gittiği ülkelerin damak tatlarına ayak uydurmasını bilmiştir. Japonya gibi deniz ürünlerinin hakim olduğu bir ülkede kalamarlı pizza üretilmiştir. Bir başka ülke olan İngiltere’de ton balıklı ve mısırlı pizza, Hindistan’da zerdeçal ve zencefilli pizza çeşitleriyle adını duyurmuştur. Ayrıca son zamanlarda oldukça popüler ananaslı pizza  ile insanların dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Bunların yanında Dominos logosunda değişiklikler yapmıştır. Tüm bunlar Dominos markasının adını dünyada duyurmasını sağlamıştır.

Dominos Franchise Alma Şartları
Dominos Franchise Alma Şartları

Dominos Bayilik Bedeli

Tüm dünyada ve ülkemizde fast-food yiyecek kültürünün oldukça yaygın olması Türk girişimcileri de bu yöne itiyor. Pizzanın Türk damak yapısına uygun bir yiyecek olması da ülkemizde talebini artırıyor. Bunun için marka adının kullanılması durumunda bir bedel istiyor. Dominos bayilik bedeli şartları yerine getiren kimseler epey revaçta olan pizza satışını gerçekleştirebilirler. Bunun için öncelikle Dominos bayilik şartlarını yerine getirmek gerekir. İşletmenin başında bulunan kimsenin yüzde 51 hissesi olması gerekir. Ayrıca Dominos bayilik bedeli için 250 bin dolar ile 270 bin dolar arasında fiyatlar değişim gösterir. Bu bedel dükkanların yerine, metrekaresine ve birçok koşula göre farklılık göstermektedir. Bu fiyat içinde aşağıda verilen masraflarda dahildir. Bunlar neler bakalım.

  • İsim hakkı
  • Dekorasyon
  • Mutfak ekipmanları
  • Dükkan için gerekli olan eşyalar
  • Dükkandaki dekorasyon için harcanan masraflar
  • Çalışanların giydikleri giysiler

Dominos getirisi olan bir pizza markasıdır. Yaklaşık 1-4 yıl arasında yatırım maliyetini çıkarmaktadır. Ayrıca Dominos aylık kazancı ortalama 10 bin dolardır. Tabi ki bu kazançların miktarları satış yapılan lokasyanlara göre farklılık göstermektedir. Dominos cazip kazanç fırsatlarıyla yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kuveyette Asgari Ücret ve Çalışma Olanakları

Petshop Dükkanı Açmak

İskan Nedir ?

Forum Portalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu