Yurtdışında Çalışmak
Trend

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

İçindekiler

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları ; Yurt dışında çalışmak isteyen bir çok girişimci hangi firmalar ile görüşebileceğini yada yurt dışında faaliyet gösteren Türk firmaları hangileridir bilemediği için olası fırsatları kaçırmaktadır.

Aşağıdaki listede, yurt dışında faaliyet gösteren Türkiye’nin bilindik en önemli firmalarının bilgilerini bulabilirsiniz.

Bu firmalar ağırlıklı olarak inşaat sektöründe faaliyet göstermekle beraber, çatısı altındaki bir çok şirket sayesinde makineden enerjiye, petrokimyadan alt yapıya, gıda sektöründen sağlık sektörüne kadar geniş bir iş hacmine sahiptirler.

Gerek vasıfsız işçiler için, gerekse Tekstil, Endüstri, Makine, Bilgisayar, Elektronik mühendisleri ve teknikerleri bu firmalara iş başvurusunda bulunarak yurt dışında çalışma imkanına kavuşabilmektedirler. 

Yurt dışında faaliyet gösteren Türk firmaları listesi aşağıda verilmiştir. 

Listeye göz atmadan önce, yurt dışına gitmek isteyenler için fırsatlar sunan ülkelerin bilgilerine aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Iran’da Yapılabilecek En Karlı Işler – Iran’da Ticaret Yapmak

Gürcistan iş Fırsatları. Çok Kazandıran İşler

Türkmenistan’da çalışma koşulları. Türkler için Türkmenistan’da iş fırsatları

Bangladeş’te çalışmak, Türkler için Bangladeş’te 15.000 Dolara kadar kazanma fırsatları

Kazakistan’da yaşam nasıldır? Kazakistan’da iş imkanları nelerdir?

Çin’de çalışmak, Çin ile ticaret yapmak, Türkler için Çin’de iş fırsatları

Katar’da iş imkanları nelerdir? Katar’da çalışma hayatı ve sosyal yaşam

Suudi Arabistan iş imkanları nelerdir?

Azerbaycan’da iş fırsatları

Cezayir’de çalışmak için 8 neden

Yurt Dışında Faaliyet Gösteren Türk Firmaları

Enka Holding

1957 yılında kurulan ve halen Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olan firma inşaat, enerji, petrokimya, altyapı, gayrimenkul ve ticaret alanlarında faaliyet göstermektedir.

Türkiye’den yurt dışına yüzlerce vasıflı ve vasıfsız işçi götüren firma, yurt dışında konaklama ve çalışma vizesi için gerekli tüm çalışmaları kendisi yürütmektedir.

Faaliyet gösterdiği ülkeler başlıca Kazakistan, Rusya, Gürcistan, Irak, Katar, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Hindistan, Kosova, Umman, Romanya, Libya, Hollanda, Libya ve Azerbaycan gibi ülkelerdir.

Firma iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

 • Balmumcu Mah.,
  Zincirlikuyu Yolu No: 10, 34349,
  Beşiktaş İstanbul, Türkiye
 • Telefon: +90 (212) 376 10 00
  Faks: +90 (212) 376 19 80
 • enka@enka.com

Gama Holding

1959 yılında mekanik ve elektrik enstrumantasyon montajı alanında kurulan firma, 2003 yılında holdingleşerek Gama Güç Sistemleri,  Gama Enerji, Gama Endüstri, Gama İnternational, ve Gama Ticaret ve Turizm olmak üzere 5 ayrı firmayı çatısı altında barındırmaktadır.

2017 itibari ile 3 milyar doları aşan cirosu ile dikkat çeken firma, faaliyetlerinin yaklaşık yarısını Türkiye’de, yarısını ise Ortadoğu, Afrika ve Rusya gibi ülkelerde gerçekleştirmektedir.

Yurt dışında başlıca faaliyet gösterdiği ülkeler: Bahreyn, Suudi Arabistan, Irak, Kazakistan, Cezayir, Libya ve Kuzey Irak şeklindedir.

Firma iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Nergis Sokak No:9, 06520 Söğütözü Ankara
T. (312) 248 42 00
(850) 223 42 62

F. (312) 248 42 01
holding@gama.com.tr

Rönesans Holding

1993 yılında kurulan firma dünyanın 24 ülkesinde faaliyet göstermekedir. Avupanın en büyük 10’uncu, dünyanın en büyük 38. müteahhitlik firması olan Rönesans Holding 56.000 kişilik çalışanı ile konutlar, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, sanayi tesisleri, köprü, otoyol gibi altyapı projeleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, gıda tesisleri, otomotiv ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santralleri inşa ediyor.

2017 itibari ile 3,4 milyar dolar ciroya ulaşan firma, yurt dışı faaliyetlerine hız vermeden devam ediyor.

Türkiye dışında başlıca faaliyette bulunduğu ülkeler; Türkmenistan, Kazakistan, Cezayir, Polonya, Hollanda, Avusturya, Beyaz Rusya, Almanya, Nijerya, İsviçre, Irak, Katar, Mozambik, Libya, Finlandiya, Belçika, Japonya, Sri Lanka, Lüksemburg şeklindedir.

Firma iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Rönesans Tower Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Caddesi No: 1, 34750 Ataşehir / İSTANBUL

Telefon: +90 216 430 60 00

E-posta: istanbul@ronesans.com

Ant Yapı San Tic AŞ

1991 yılında kurulan firma, Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde müteahhitlik alanında altyapı ve üst yapı alanında faaliyet gösteriyor. 7 farklı grup şirketi ile faaliyetlerini sürdüren firma, konut, turizm işletmeleri, sağlık hizmetleri, altyapı hizmetleri, eğlence sektörü, avm ve okul binaları gibi alanlarda hizmet vermektedir.

İngiltere, Rusya, Türkmenistan, Ukrayna gibi ülkelerde faaliyet gösteren firma, yurt dışı yatırımlarının büyük çoğunluğunu Rusya’nın Moskova şehrinde gerçekleştirmektedir.

Firma iletişim adresi aşağıdaki gibidir;

Ant Yapı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Saray Mah., Akçakoca Cad., No:11, 34768 Ümraniye/İstanbul
T: +(90) (216) 630 67 67
F: +(90) (216) 632 56 40
merkez@antyapi.com

Tekfen Holding

1956 yılında 3 genç inşaat mühendisinin girişimleri ile kurulan firma, 2017 itibari ile yaklaşık 3,6 milyar dolarlık cirosu ile dikkat çekmektedir. Yaklaşık 15.000 çalışanı ile birlikte Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde tarımdan, gayrimenkule, altyapı çalışmalarından, enerji ve petrokimya altyapı sektörlerine kadar bir çok alanda faaliyet göstermektedir.

Türkiye dışında başlıca proje geliştirdiği ülkeler Azerbaycan, Katar ve Libya’dır.

Firma genel merkez irtibat bilgileri aşağıdaki gibidir;

Adres: Kültür Mahallesi, Tekfen Sitesi Budak Sokak, A Blok, No:7 Ulus – Beşiktaş 34340 İstanbul, Türkiye
Tel (90.212) 359 33 00
Fax (90.212) 359 33 05
tekfen@tekfen.com.tr
www.tekfen.com.tr

Yüksel İnşaat

1963 yılında kurulan firma ilk başlarda faaliyetlerine liman inşaatları ile başlamış ve ardından hızla büyüyerek turizm, bilgi teknolojisi, finans, savunma sanayi ve imalat sektörü yatırımları ile devam etmiştir. En son 2010 yılında İstanbul-İzmir otoyol ihalesinin 1/6 oranında ortaklığını kazanarak inşaat alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olduğunu kanıtlamıştır.

Türkiye ve dünyanın bir çok ülkesinde proje geliştiren Yüksel İnşaat, faaliyerlerine, Barajlar, HES santralleri, Ulaşım projeleri, Deniz Yapıları, Bina Projeleri ve Endüstriyel projelerle devam etmektedir.

13 farklı grup şirketi ile Kazakistan, Afganistan, Suudi Arabistan, Özbekistan, Gürcistan, Ukrayna, Romanya, Dubai, Katar, Ürdün, Libya ve Kuzey Irak gibi ülkelerde proje geliştirmektedir.

Firma genel merkez iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Söğütözü Cad. No: 14 / A-B 06560 Beştepeler Ankara

Telefon: +90 312 284 25 45

Fax:       +90 312 286 17 37

E-mail:   yuksel@yuksel.net

Polimeks Holding

Yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirdiği etkileyici projelerle adından söz ettiren firma, kamu binalarından, sağlık ve ticaret tesislerine, konut projelerinden arıtma tesislerine, altyapıdan havaalanlarına kadar bir çok alanda faaliyet göstermektedir. 1995 yılında kurulan firma, 5 ülkede 10 binden fazla çalışanı ile bugüne kadar 134 proje geliştirmiştir.

En büyük yurt dışı yatırımını Türkmenistan’da gerçekleştiren firma halen Türkmenistan’da en fazla yatırım yapan müteahhitlik şirketidir.

İstanbul merkez ofisinin iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

Elmadağ Askerocağı Caddesi
Süzer Plaza No:15 Kat:02 34367
Şişli / İstanbul / Türkiye

Telefon: +902122493737
Faks: +902122934550 

Yukarıda belirtilen firmalar dışında, yurt dışında iş imkanı sunan belli başlı firmalar aşağıdaki gibidir. Bu firmaların web sitelerine girerek insan kaynakları bölümünden yada iletişim bölümündeki mail adreslerinden özgeçmişlerinizi paylaşabilirseniz mutlaka en azından bir kaç tanesi size dönüşte bulunacaklardır.

Görüşleriniz ve sorularınız için bize yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yorum bölümüne tecrübeleriniz ve çalışmak istediğiniz ülkeleri mail adresinizle birlikte yazarsanız bu firmalar tarafından da keşfedilebilirsiniz

 • STFA,
 • TAV Holding,
 • Nurol Holding,
 • Kayı Construction,
 • Onur İnşaat,
 • Cengiz Yapı Merkezi,
 • Baytur İnşaat,
 • Doğuş İnşaat,
 • Yaşar Özkan,
 • Gap,
 • Beta Tek İnşaat,
 • Çukurova Holding,
 • Yenigün İnşaat,
 • Rasen İnşaat ve Yatırım,
 • Suma Yapı İnşaat,
 • Atlas İnşaat
 • Makyol İnşaat,
 • Alarko Holding,
 • Metag İnşaat Tic,
 • IC İbrahim Çeçen,
 • Eser Taahhüt,
 • Limak Holding,
 • TML İnşaat,
 • Öztaş İnşaat.

Hangi ülkede çalışacak olursanız olun, yurt dışında kariyer yapmak isteyen tüm herkesin mutlaka aşağıdaki makalemizi incelemesini öneriyoruz.

Yurt dışında çalışacaklar için çok önemli tavsiyeler

Yurt dışında çalışmak isteyen kişiler ayrıca aşağıdaki başlıklara da göz atabilirler.

Türkler için Azerbaycan’da iş fırsatları

Türkmenistan’da yaşam ve iş fırsatları

Kuveyt’te ekonomik ve sosyal yaşam ile Türkler için iş fırsatları 

Katar’da iş imkanları nelerdir? Katar’da çalışma hayatı ve sosyal yaşam

Amerikada Yaşamak ve Maaşlar

Sorularınız ve görüşleriniz için bize her zaman aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilir, ilgi alanlarınızı ve mail adresinizi yazarak ilgili firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

209 Yorum

 1. Selamun aleyküm 14 yıldır mantolama ve boya işinde çalışıyorum Bursa da yaşıyorum 30 yaşındayım. En son Albayraklar şirketinde Afrika Gine de çalıştım ekibinize katılmak istiyorum

 2. Merhabalar 29 yaşındayım 11yıllık servis elemanı yani garsonum son dört yıldır 5yıldızlı bi otelde çalışıyorum çok kez üst düzey kişilere hizmet ettim yabancı lisanım yok yalnız alt yapım olduğuna inanıyorum evliyim ve bir oğlum var ancak bizim ülkemize göre asgari ücretin euro veya dolar bakımımdan fazla olması nedeniyle uzun bi süre yurt dışında çalışmak istiyorum Hollanda Dubai tercihlerim başındadır teşekkür ederim umarım görüşürüz herkese bol şans

 3. Merhabalar,
  Asker Emeklisi adayıyım ve Tüplü Dalış Eğitmeniyim yurt dışında çalışacağım iş arıyorum.

 4. merhabalar 32 yıllık insaat ustasıyım kalıp duvar demir iskele H….örümcek farketmez
  yurt dısında calişmak istiyorum.

 5. Asma tavan ustasıyım MYK belgem var yurtdışı işiniz olursa sizinle çalışmak isterim çok ihtiyacım var teşekürler.

 6. merhaba ben yunus Adana ceyhan lıyım yurt dışında calışıyordum yapı merkezinde afrikada etiyopyada kolin inşaat tadada calıştım kolinde 1yıl calıştım yapı merkezinde 5yıl calıştım tır şöförüyüm lobet şöförüyüm bakımcılık ta var iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 7. Merhabalar Su tesisat ustasıyım iş arıyorum daha doğrusu işe gerçekten ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 8. merhabalar, erasmus+ ile portekiz barcelos’a geldim. burada veya Portekiz genelinde faaliyet gösteren Türk firmaları biliyorsaniz paylasabilirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu