Güncel

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Tarımın ve hayvancılığın Türkiye’de çok uygun zemine sahip şekilde olması bu alanda ki önemini açıkça ortaya koymaktadır. Fakat doğru etkiyi sunabilecek yapının olmasına rağmen ekonomik açıdan zorluklar söz konusu olmaktadır. Devletin bu konu ile ilgili çok sayıda destekleri de bulunmaktadır. Ziraat bankası da bu konuda çiftçi kredisi ile büyük ölçüde katkılar sunmaktadır. Uygun oranlara sahip olan krediler sayesinde de çiftçiler çok daha rahat şekilde hareket edebilmektedirler. Destekler konusunda sizden istenen evrakları eksiksiz şekilde sunmanız çok önemlidir. Ziraat Bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler temin edildikten sonra ödemeler konusunda ve limitler konusunda planlamanızı yapabilirsiniz. Ödemeler konusunda da oldukça esnek davranılması avantajlı yönlerini ortaya çıkarmaktadır. Yapılan ödeme planlarının uygun şekilde hazırlanmasının avantajı da bu sayede oluşturulmuş olmaktadır.

Kredi İçin Gerekli Evraklar

Hangi alanda hizmet sunduğunuza bağlı olarak değişen evrakları sorunsuz şekilde sunmalısınız. Kredi için gerekli evraklar listesinde mutlaka çiftçilik faaliyeti yaptığınızı ispat etmeniz gerekir. Ödeme planlamanızı yaparken müşteri temsilcisi ile bizzat görüşüp net bilgi edinebilirsiniz. Ödemeler konusunda size uygun planlamanın yapılması ve ödeme aylarının belirlenmesi söz konusu olabilmektedir. Çiftçi kredisi diğer kredilere göre düşük oranları bünyesinde bulundurmaktadır. Buda devletin çiftçiye sunmuş olduğu desteklere ek olarak sunabilecek farklı yapıları ortaya koymaktadır. Evraklarınız sorunsuz şekilde sunsanız dahi kredinizin onaylanacağının garantisi de yoktur. Bu değerlendirmeyi başvurmuş olduğunuz şube yapmaktadır. Değerlendirmelerde genel durumlar incelenirken ödemeye dair planlama ve mal varlığı da dikkate alınmaktadır. Yüksek meblağlarda kredi talep ettiğinizde karşılığı gelecek mal olması önemlidir.

Ziraat Çiftçi Kredisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ödemelerinizin sıkışmaması ve zorlayıcı hallere girmeme adına geri ödemeler konusunda bilgi edinmeniz çok önemlidir. Çiftçilikte sabit bir gelirin olması söz konusu olmadığı için ödemeler ile ilgili olarak 3 aylık 6 aylık ve 1 yıllık ödeme planı yapabilirsiniz. Bunun dışında hasat sonrası ödeme şeklinde de kredinizin ödemesini ayarlamanız söz konusu olabilmektedir. Çiftçilerin kredi çekmek için gerekli şartlar uygun olmaması durumunda başvurularında olumlu sonuç elde edemezsiniz. Ziraat Bankası çiftçi kredisi için gerekli belgeler listesini şu şekilde yapmamız mümkündür;

  • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı (Arkalı önlü fotokopisi)
  • Resmi gelir belgesi. (Kira kontratı, Tapu kaydı ve hayvan küpeleri iş görür.)
  • Çiftçi Kayıt sistemi belgesi. Bu belge sizin çiftçi olduğunuzu kanıtlayan bir evraktır.
  • Kredinin ödenebilir olması açısından bankayı garantiye alacak belgeler. (Teminat gösterebileceğiniz belgeler olması gerekir.)
  • İşletmeniz bilanço esasına göre faaliyet sürdüren bir yapıda ise işletmenin son 3 yıl içerisinde ki gelir tablosu ve bilançosunun sunulması gerekecektir.

Ziraat bankası ile yapacağınız görüşmelerde ne tür krediye başvurabileceğinizi de ayrıntılı şekilde öğrenmeniz mümkündür. Faaliyet alanınız çiftçi kredisi için uygunsa herhangi bir sıkıntıya düşmeden işlemler yürütülür. Daha önce ki bankacılık hizmetleri ile ilgili cezalı durumlarınızın olmaması da çok önemlidir. Kredi puanı incelemesi yapılarak değerlendirilme yapılması söz konusu olmaktadır. Bu değerlendirmelerde kredi kartı borçları ve daha önce çekilmiş olan kredilerin düzenli ödenip ödenmemesi ile ilgilidir. Ziraat çiftçi kredisi uygunluk ve kolay ödemeler açısından bakıldığında da son derece avantajlı yönleri bir arada tutarak kredi kullanacaklara sunmaktadır. Cazip oranlara sahip olmasının da birçok açıdan artı yönleri bulunmaktadır. İşlemleriniz kısa sürede halledilip çekeceğiniz tutar banka hesabınıza aktarılmaktadır. Kredinizin hem sorunsuz hem de rahat şekilde sonuçlanması için istenen belgelerin eksiksiz olmasına özen göstermek sizin yararınıza olacaktır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu