Kredi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Yeni bir araba alma hayalinizi yerine getirmek için kredi imkanları size cazip gelebilir. Bütçenize uygun taşıt alabilmeniz için kredi oranlarını iyi takip etmeniz gerekir. Ziraat Bankası taşıt kredisi ile alakalı olarak başvurulara cevap verirken uygun oranları ile de talepleri artı yönlüdür. Sıfır ve ikinci el araçlara uygun şekilde verilebilen krediler sayesinde istediğiniz arabayı alabilirsiniz. Bu noktada Ziraat bankası taşıt kredisi için gerekli belgeler temini söz konusu olmaktadır. Talep edilen belgelerin eksiksiz şekilde bankaya sunulması çok önemlidir. Hatalı bilgi içermemesi ve ispatlanabilir olması da ayrı bir öneme sahiptir. Kredi için gerekli evraklar temin edildikten sonra banka sizden ayrıca evraklarda talep edebilir. Kredi notunuzun düşük olmasından dolayı kefillik ve diğer gelirlerin de istenilmesi söz konusu olabilmektedir. Ayrıntılı şekilde irdelenmesi süreci oldukça zorlu hale de getirmektedir.

Taşıt Kredisinde Önemli Noktalar

Talebinizi sunmadan önce mutlaka fiyatlandırma ve geri ödeme konusunda planlama yapmaya çalışın. Ödemelerin ne kadar vadede olacağına ve bu vadelerin ödenecek toplam tutarı ne kadar etkileyeceğine de bakmanız gerekir. Taşıt kredileri ihtiyaç kredilerine göre çok daha uygun oranlara sahiptir. Sizden talep edilen evrakları temin ederken hangi yapıda olacağına dikkat etmeniz gerekir. Kredi çekmek için gerekli şartlar taşınıyor ise sonuçlanması çok daha kolay olmaktadır. Bu şartların başında gelir sahibi olduğunuzu kanıtlayan belge olması gelmektedir. Herhangi bir gelire sahip olmadan kredinizin onaylanması gibi bir durum söz konusu dahi değildir.

Ziraat Taşıt Kredisinin Özellikleri

Alacağınız taşıtın 0 km olması ya da en fazla 5 yaşını doldurmamış olması gerekir. Bu kriterlere uygun olması halinde başvurunuz onaylanabilir. Kredinin geri ödemesi ile ilgili olarak da en fazla 60 aya kadar vade söz konusudur. Ruhsatta hususi araç ibaresi olma şartı bulunmakta olup, kamyonet, pick-up ve minibüs alımlarında da kredi kullanımı söz konusu olacaktır. Kredinizin onaylanması için araç rehini teminat olarak kabul görmektedir. Araç rehin olarak kabul edilse de bazı durumlarda ek olarak teminat ya da kefil istenebilmektedir. Bunun yanı sıra araca kasko yapılması zorunlu olup, hayat sigortası da yapılması şarttır. Ziraat kredi için gerekli belgeler temin edilmesi ile birlikte istediğiniz miktara göre size olanaklar sunulmaktadır. Hem bütçenize uygun olması hem de çekmek istediğiniz krediye karşılık gelen araç farklı söz konusudur.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Kredi Süreci

18 yaşını dolduran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Ziraat bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilir. Kredinizin olumlu sonuçlanabilmesi adına geçmişe dair kredi işlemlerinizde kırmızı listeye girmemiş olmanız çok önemlidir. Bunun sebebi ise kredi notu başvuru değerlendirmesinde çok önemlidir. Gelirinizin olduğunu resmi evrak ile ispat etmeniz de çok önemlidir. Kredi çekmek için gerekli şartlar var ise kimliğinizi, ikametgah belgesini, araç ruhsat fotokopisini ve gelir belgesini beraberinizde getirmeniz gerekir. Kamuda çalışıyorsanız sadece onaylı bordro yeterli olurken, özelde çalışıyorsanız şirketin imza sirküleri ve maaş bordrosu olmalıdır. Her iki durumda da ıslak imzalı ve mühürlü olması önemlidir.

Ziraat bankası taşıt kredisi için gerekli belgeler hazır olduktan sonra kredi başvuru ve onay süreci başlayacaktır. Çekeceğiniz kredi miktarını belirleyip geri ödeme planı yaptıktan sonra işlemlerin şube tarafından yürütülmesini takip edebilirsiniz. Sizden başvuruya dair form doldurmanız talep edilecek olup, bu formda iletişim bilgileri ile kişisel bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri doğru şekilde vermeye özen göstermeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Evraklarınız da eksiklik yoksa kredinin ödenebilir olması denetlenir. Bu denetlemeye göre de sözleşme imzalanarak işlemler sonlandırılır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu