İş FikirleriGüncel

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Son yıllarda ülkemiz de ev yemeklerine yönelik lokantalar çoğalmakla birlikte ayrıca evlerde yapılıp sipariş üzerine yine evlere veya iş yerlerine teslimat seçenekleri de günden güne artmaktadır. Ev yemekleri satışı ciddi alıcı kesimi olan bir sektör haline gelmiştir.

Türk mutfağının zenginliği ve ülkemizde ki kişilerin özellikle de çalışan ve hazır gıda tüketmekten bıkan kişilerin en çok tercih ettiği şey tabi ki ev yemekleri özellikle de sulu ev yemekleridir.

Son dönemlerde ev hanımlarının ve emeklilerin aile bütçesine katkı amacıyla evde ek iş yaparak para kazanma seçeneklerinden biride, evde ev yemekleri yaparak para kazanma seçeneğidir. Özellikle de yemek yapmayı sevenler için hem bir hobi hem de iyi bir para kazanma yolu haline de gelmiştir.

İçindekiler

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

En çok merak edilen soru ev yemeği yaparak nasıl para kazanabilirim sorusudur. Öncelikle yapılması gereken ne tür yemeklerin yapılacağına karar verilmesidir. Örneğin sadece zeytin yağlı ev yemekleri yapılacak ise buna yoğunlaşıp yapılmalıdır. Yada sadece sulu yemek üzerine ev yemeği yapmak istiyorsanız ona göre hareket etmelisiniz. Yine hamur işi, kek, kurabiye, pasta türü şeyler de yapılacak ise bunla ilgilide bir plan da yapılmalıdır.

Ev yemekleri yapıp satacak iseniz ilk yapmanız gerekenlerden biri hiç kuşkusuz yemek yapacak  malzemeleri almak olacaktır.

Satılacak yiyecekler için paketleme malzemelerinin mutlaka alınması gerekir. Özellikle de kapalı paket malzemeleri işinize çok yarayacaktır.

Hazırlanan yemeklerin mutlaka güzel bir ortamda fotoğraflarını çekip sosyal medya da paylaşmaya çalışmalısınız.

Sponsor reklam vererek çok kişiye ulaşabilirsiniz.

Broşür hazırlayıp dağıtmakta müşteri potansiyelinizin artmasını sağlayacaktır.

Özellikle aşçı çalıştırmak istemeyen işyerlerine siz iyi bir seçenek olabilirsiniz. Evde yaptığınız yemeklerin numunelerini mutlaka yanınızda götürüp satmayı düşündüğünüz işyerlerine dağıtın. Eğer yemeklerinizi beğenirlerse işyerleri de sizlerle çalışmak ister özellikle lokantalar için işyerin de aşçı çalıştırmak çok masrafı olacağı için siz iyi bir seçenek olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ve En Hızlı Satılan Yemekler Nelerdir?

Yöresel yemekler çok tercih edilen ve hızlı satılan ev yemeklerindendir. Ayrıca sarma ve dolma çeşitlerinin satışı da çok olan ev yemeği çeşitlerindendir. Yine Türk mutfağının vazgeçilmezi olan sulu yemeklerde satışı hem hızlı olan hem de çok olan ev yemeklerindendir diyebiliriz.

Ne kadar kazanırım?

Ev yemekleri yaparak çok ciddi rakamlar kazanmak mümkün. Bu tamamen sizin elinizde. İyi reklam ve tanıtım ile hem satışınızı arttırıp hem de gelirinizi arttırabilirsiniz.. Özellikle ev yemeği satın alan işyerleri ile görüşüp anlaşma sağlar iseniz ciddi rakamlar elde edebilirsiniz.

Yapılan Yemekler Nasıl Satılabilir? Satış Yöntemleri Nelerdir?

Evde yaptığınız ev yemeklerini öncelikle restaurantlara satabilirsiniz. Çoğu iş yeri ve restaurant özellikle evde yapılan yöresel yemekleri satın alabilmektedir.

Yaptığınız yemeklerin örneklerini mutlaka yanınızda götürün ve denetin, böylelikle işi alma şansınız artacaktır.

Yapılan yemeklerin kaliteli ve lezzetli olması da çok önemlidir. Eğer yaptığınız yemek kaliteli ve lezzetli değil ise satış yapmada zorlanırsınız.

Yalnız yaşayan öğrenci yada memurlara da ulaşıp satış yapabilirsiniz. Çalışan kadınlar içinde ev yemekleri hizmeti son dönemlerde iyi bir seçenek olmuştur. Çevrenizde çalışan kadınlara ulaşıp yemeklerinizi anlatın ve denetin.

Kafelere pasta börek gibi ürünler yapıp satabilirsiniz. Çoğu kafe özellikle çay ve kahvenin yanına aparatif koymaktadır. Bunların siparişini alırsanız iyi bir iş bağlamış olursunuz.

Yine sosyal medyadan da satış yapmak mümkün. Ürünlerinizin en güzel görsellerini yükleyin kendinizi ve deneyiminizi anlatın. Böylelikle hem reklam yapmış hem de satış yapmış olacaksınız.

Ev yemekleri yaparken nelere dikkat edilmeli?

Ev yemekleri yapıp satma konusunda hijyen büyük bir risk faktörüdür. Mutlaka hijyenik ortamda yemekleri yapıp herhangi bir toz, kıl vb. bulaşmayacağına emin olunmalı. Kafaya mutlaka bone takarak yemek yapılmalıdır.

Ojeli ve uzun tırnaklarla yemek asla yapılmamalıdır. Ayrıca mutfak önlüğü mutlaka kullanılmalı.

Taşıma da ev yemekleri satışında risk olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka kapalı paketler ile servis yapmaya çalışılmalıdır. Biraz masraf olabilir fakat güvenli ve hijyenik taşıma için paketleme çok önemlidir.

Yemeklerin yapıldığı ortamı gerekirse fotoğraf veya videolar ile çekip yemek tanıtım sitenize veya sosyal ağınıza koymalısınız.

Eğer ev ortamında yemek yapıp satılacak ise eksik malzemeler kullanılmamasına dikkat edilmeli. Yemek yapmak için gerekli olan tüm malzemelere sahip olmanız oldukça önemlidir.

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak dışında aşağıdaki ek iş fikirleri de ilginizi çekebilir. Daha fazla bilgi almak yada görüş bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Evden Ek Iş Yapmak İsteyenlere Alternatif Ek Iş Fikirleri

Düşük Sermaye Ile Yapılabilecek Işler

Internetten Para Kazanmak. Yüksek Kar Fırsatları

El Işi Yaparak Para Kazanmak

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? KOSGEB Hibe Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Yeni Iş Kurmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu