YatırımlarGüncelİş Fikirleri

El işi yaparak para kazanmak

El işi Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımları özellikle aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla eskiden beri evde el işi yapıp satarak yakın çevrelerine, eşe, dosta el emeklerini satmaktadırlar. Artık günümüz teknolojileri sayesinde evden el işi yaparak para kazanmak  kolaylaşmakla birlikte daha çok kişiye ulaşıp çok iyi paralar kazanılmaktadır.

Sevdiğiniz bir hobiyi yapıp para kazanmak bir insan için en mutlu işlerden biri olsa gerek. Özellikle de esnek çalışma saatleri herkesin hayalidir. Kendi işinizin patronu olacağınızdan çalışma saatleri tamamen size bağlıdır. İstediğiniz de mola verip istediğinizde devam etmek sizin elinizde. Üstelik el işi yaparak para kazanmak için öyle büyük sermayeye gerek yoktur.

El işi yapmak sadece ev hanımlarının değil ek iş yapmak isteyenlerinde sıkça başvurduğu bir ek gelir kapısı haline gelmiştir. Gerek sosyal medya hesaplarından gerek kurulan internet sitelerinden gerekse video ile el işinin nasıl yapıldığını anlatan videolarla ile ciddi paralar kazanılmaktadır.

İçindekiler

 El İşi Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Yollar İzlenebilir?

El işi yaparak para kazanmanın yolları günümüzde oldukça çeşitlidir. En iyi satış mecrası hiç kuşkusuz internettir. Özellikle de sosyal medyayı iyi kullanarak ciddi paralar kazanılabilir. Yine Blog sayfası açıp buradan yapılan el işi ürününüzün tanıtımını yapmakta oldukça etkili bir yöntemdir.

En eski satış yöntemlerinden biri hiç kuşkusuz yakın çevreye satış yapılması yöntemidir. Çevreye satış sosyal medya da olduğu gibi ürün beğenilince yaygınlaşıp daha çok sipariş almanızı sağlayan bir yöntemdir. Hem internet hem de çevre faktörünü aynı anda kullanmakta büyük avantaj sağlar.

İnstagram dan El İşi Ürünlerini Satmak

El işi yaparak İnstagram da para kazanmak özellikle de son dönemlerde iyi bir satış pazarı haline gelmiştir. El işlerinin kısa videolarını atarak yada yaptığınız işlerin fotoğraflarını paylaşarak milyonlara ulaşılabilmek için en etkili yöntemlerden biri sayılabilir.

Eğer İnstagram dan satış yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey takipçi sayısını arttırıp daha çok insana ulaşmak olacaktır. Sürekli güncel ve özgün ürün yayınlamak da çok önemli. Ayrıca kargo firmaları ile anlaşarak belli bir miktar üzeri alımda ücretsiz kargo seçeneği çok rağbet görmenize sebep olabilir.

El işi ürünlerinin fotoğraflarının iyi çekilmesi de ürünün satışı açısından olmazsa olmazıdır.

İnstagram da Hastag’ın kullanımı kitlelere ulaşmak için çok önemli bir faktördür. Takipçilerin dışındaki kişiler Hastag’ı görüp sayfanıza gelebilir. Daha çok kişiye ulaşmak için doğru hastang kullanmalısınız. Whatsapp adresi de İntagram da iletişim anlamında mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Facebook Üzerinden El İşlerini Satmak

Facebook dan el işi ürünlerinin satışını arttırmanın en etkili yolu reklam vermektir. Sponsor reklamları ile ürünlerinize dikkat çekebilirsiniz ve satışınızı artırabilirsiniz.El işlerinizi etkili satmak için sadece ürünlerin olacağı bir Facebook hesabı alınmalı. Kişisel Facebook hesabı satış açısından uygun olmaz. İnstagram da olduğu gibi oldukça çok kişiye ulaşmak gerekir. Yapacağınız el işi ile alakalı benzer sayfaların altına yorum yapıp sayfanıza davet edin ve diğer kullanıcıların dikkatini çekin.

El işi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

El işi yaparak ciddi paralar kazanmak günümüzde mümkün. Sadece bu işi yapıp evi geçindiren insanlara sıkça internette rastlamaktayız. Doğru tekniklerle aylık ciddi rakamlar kazanılabilir.

El işi Yaparak Para Kazanmak İsteyenler Yaptıklarını Nasıl Satabilir?

Satılacak el işi ürünlerin çeşitliliği ve özgünlüğü arttıkça satış oranı da artmaktadır. Mümkün olduğunca özgün ürün yapılmalıdır. Bu konuda internetti kullanıp farklı fikirler edinmek satış açısından avantaj sağlar.

Ayrıca işler büyüdükçe çeyiz firmaları vb. firmalarla bile iş yapar hale gelmek mümkün. Gidip birebir firmalarla görüşüp ürününüzün tanıtımını yaparak satış yapabilirsiniz

Satış Teknikleri, Pazarlama Ve Reklam Yöntemleri Ne Olmalı?

El işinizi satmak için sponsor reklamlar çok önemlidir. Reklam sayesinde daha çok kişiye ulaşıp ürünleri tanıtmış olacaksınız.

Ayrıca ödül sistemi de satış açısından çok önemlidir. Örneğin 100 TL’lik ürüne bir adet el işi bedava gibi. Belli alımlarda kargonun ücretsiz olması alıcılar için yine önemli bir unsurdur.

Toplu alımlarda uygulayacağınız avantajlı seçenekler toplu alıma rağbeti arttırabilir. Satılacak el ürünlerinin sürekli yeni modellerinin olmasa da alıcılar açısından önemli bir kuraldır.

Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesini insanları etkiler.

Alıcıya anında cevap vermek ve ürünü doğru anlatmakta önemlidir.

El işi yaparak para kazanmak ile ilgili sorularınız  ve görüşleriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

El işi yaparak para kazanmak dışında farklı yollardan para kazanma yöntemlerini merak edenler aşağıdaki başlıklara da göz atabilirler;

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

Evden Ek Iş Yapmak İsteyenlere Alternatif Ek Iş Fikirleri

Düşük Sermaye Ile Yapılabilecek Işler

E-Ticaret Nasıl Yapılır? İnternetten Satış Yaparak Para Kazanmanın Sırları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu