Güncelİş Fikirleri

Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanmak. Ne Kadar Kazanılır?

Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanmak. Ne Kadar Kazanılır?

İçindekiler

Kozmetik Ürünleri Satın, İstediğiniz Parayı Kazanın

Kozmetik ürünleri satarak para kazanabileceğinizi düşündünüz mü? Onlarca kişi, ek kazanç sağlayarak ya da oturduğu yerden para kazanmak için farklı gelir yolları araştırıyor. Bunların arasında da kozmetik ürünleri satarak para kazanmak en başlarda geliyor.

Kanıtlanmış bir gerçek var ki, dünya genelinde kozmetik pazarı her sene büyüyor ve büyümeye de devam ediyor. Üretilen ürünlere talep artıyor. Böyle olunca da sadece kozmetik mağazaları üzerinden ürünleri piyasaya süren markalara değil, bireysel temsilcileri vasıtasıyla da satış yapan birçok farklı marka ortaya çıkıyor.

Peki, nedir bu kozmetik ürünleri satarak para kazanmak? Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir? Gerçekten bu işe giren herkes para kazanabiliyor mu? başlıkları başta olmak üzere konuya dair birçok soruyu sizler için araştırdık.

Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanmak. Nasıl Para Kazanılır?

Bazı markalar, tüketiciye farklı kanallardan ürünlerini ulaştırmayı tercih ederler. Hem mağaza açmaya hem de ürünlerini satacak kozmetik mağazalarıyla görüşme yapmalarına gerek kalmıyor. Böylelikle; markalar kendilerine başvuran müşteri temsilcileri kanalıyla birebir satış gerçekleştirmeye ve ürünlerini piyasada duyurmaya yöneliyorlar. Siz de bu kanallar vasıtasıyla para kazanmayı deneyebilirsiniz. Hele ki kozmetik ürünlerine ilgi duyuyorsanız yapacağınız iş çok basit.

Temsilcisi olduğunuz firma size kendi deneme ürünlerinden ve ürün kataloglarından iletecek ve siz de akrabalarınız, arkadaşlarınız ya da markanın ürünlerine ilgi duyan tüketicilere ürünlerin pazarlaması yapacaksınız.

İşte hepsi bu kadar.

Kozmetik ürünleri satarak kazanmak birçok kişi için aylık kazanç, binlerce TL demek.

Peki bu firmaları hangileridir?

Avon, Oriflame, Amway, Farmasi, Huncalife elden satış markalarıdır ve size bayilik verebilecek firmaların başında geliyor.

Başvuracağınız markayı seçerken, çevrenizin hangi marka ürünlerine daha yakın olduğunu araştırırsanız, pazarlama sürecini çok daha kolay adapte olabilirsiniz ve çok daha çabuk kazanç elde etmeye sağlarsınız.

Temsilci başvuru süreci zor değil

Başvurunuz için iki farklı yöntem bulunuyor.

  • Tanıdık vasıtasıyla bayilik başvurusu.

Eğer bir tanıdığınız, elden satış yapan bir markanın ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor ise onun referansı ile üye olabiliyorsunuz. Referans ile üyeliğin günümüzde bir avantajı var. Siz satış yaptıkça, size referans olan kişi de para kazanıyor. Gün gelip siz de bir tanıdığınıza referans olup bayilik kazandırırsanız da siz de onun satışları sayesinde para kazanabilirsiniz. Bu sistem her markada olmamak ile birlikte temsilci başvuru sürecinizde mutlaka detaylı araştırma yapın.

  • İnternet sitesinden başvuru

Bayilik almak istediğiniz markaya karar verdiyseniz temsilcisi olmak için internet sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Elden satış için bayilik başvurusu yaptınız. Peki firmaların şartları nelerdir?

Her markanın kendi kuralları var. Bütün şartları ve kuralları da başvurunuz esnasında mutlaka marka belirtir. Size yardımcı olması adına firmaların şartlarını genel olarak düzenledik.

Her markanın 18 yaş sınırı kuralı var. Başvuru sırasında vereceğiniz iletişim ve kişisel bilgileriniz önemli. Firmalar mutlaka bilgilerinizin doğrulunu da kontrol edecektir. Bilgilerinizin tam doğru olması ve başvuru yaptığınız markada temsilci tanıdığınız var ise kayıt süresi daha kısaya sürebilmektedir.

Günümüzde, birebir satış yapılan markaların sayıları çoğaldı ve hal böyle olunca bazı giriş kuralları değişti. Örneğin kozmetik ürünleri satarak para kazanmak için temsilci olmak isteyenlere markalar, giriş sermayesini kaldırmış durumda.

Peki hiç mi dezavantajı yok bu sistemin?

Markalar tabi ki sizden satış yapmanızı bekleyeceklerdir. Satış yapmadan temsilci kalamamak bu işin ilk dezavantajıdır. Unutulmamalıdır ki, satış yaparak sistemde yükselme şansınız var; ancak belirli unvanlara gelince ekibinizin de satışlarından sorumlu olacaksınız ve satış yapmaları için sizin teşvik edici her türlü çalışmayı yapmanız beklenecektir.

Satış yaptıkça para kazan

İlk adımdaki kar marjları hiç de azımsanmayacak kadar. %25-%30 arası kar marjı değişmektedir. Örneğin; 500 TL’lik ürün satışından %30 kar marjınız var ise 150 TL’si size kalmış olacak. Kazancınız tamamen sizin satış ve pazarlama performansınız ile doğru orantılı.  Sistemde unvan olarak yükseldikçe ise hem ekibinizin satışlarından hem de kendi satışlarınızdan belirli oranlarda kazanç sağlamaya da başlayabilirsiniz.

Pazarlama stratejileri tamamen size bağlı

Elden satış yapan markalar, temsilcilerinin yenilikçi pazarlama stratejilerine oldukça açık. İster evinizde oturarak yakınlarınıza satış yapın, isterseniz bir topluluğu bir araya getirip satış yapın. Pazarlama stratejiniz sizin sisteminize bağlı.

Kozmetik ürünleri satarak para kazanmak günümüzde başta ev kadınları olmak üzere birçok insan için gelir kapısı olmuş durumda. Bu sistemden para kazanarak sermaye yapan ve ekibini kuran onlarca kişinin elbette bir bildiği var.

Kozmetik ürünleri satışı dışında farklı ek imkanları ile para kazanmanız da mümkün. Eğer bu alanda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilir yada alt kısımdaki ilgili konulara da göz atabilirsiniz.

Evden Ek Iş Yapmak İsteyenlere Alternatif Ek Iş Fikirleri

Düşük Sermaye Ile Yapılabilecek Işler

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

El Işi Yaparak Para Kazanmak

Yurt Dışından Ne Getirilir? Hangi Ürünleri Getirip Karlı Bir Şekilde Satabiliriz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu