GüncelYatırımlar

Yurtdışından Ne Getirip Satabilirim? Karlı Ürünler Nelerdir?

İçindekiler

Yurt dışından ne getirilir? Yurtdışından Ürün Getirip Satmak?  Yurtdışından alınabilecek ucuz ürünler nelerdir? 

Yurtdışından ne getirip satabilirim? Karlı ürünler nelerdir? Toplu ürün getirip Türkiye’de satışını yapabilir miyim gibi sorular ticaret hayatına atılmak isteyen veya tüccarlığı meslek haline getirenlerin çevresine en fazla sorduğu sorularda arasındadır.

Günümüzün gelişen teknolojisi ile ticaret yapmak artık o kadar kolaylaştı ki, birilerine bir şey mi satmak istiyorsunuz, koyun internete makul bir fiyat istiyorsanız mutlaka bir talibi çıkacaktır. Bunu ister bir ürünle ister yüzlerce ürünle yapabilirsiniz. Ancak asıl konu, rekabetin bu kadar çok olduğu bir dönemde neyin ticareti yapılmalı? İnternetten neyi satarsak daha fazla kar ederiz? Yurt dışından ne getirilir? Yurt dışından getirip en karlı satabileceğimiz ürünler nelerdir gibi sorulara doğru cevap bulabilirsek bu işten kazançlı çıkmamamız için hiç bir sebep kalmıyor.

Yurt dışından ürün getirmek isteyen kişiler ilk önce Çin, sonra Dubai ve Arap ülkeleri, daha sonra ise Avrupa ve Amerikayı tercih ediyor. Bu ülkelerden herhangi bir ürün satın almadan önce internetten ticaret yapmanın püf noktalarını biliyor olmanız gerekiyor. Aksi taktirde almış olduğunuz ürünler elinizde kalabilir, ödediğiniz para boşa gidebilir. Bu konuda bilgi almak isteyenler buraya tıklayarak daha önceki yazılarımızdan detaylı bilgi alabilir.

İnternet üzerinden ticaret yapmanın yollarını öğrendikten sonra yurt dışından ne getirilir gelin birlikte inceleyelim.

Yurtdışından Ne Getirilir?/En Karlı İthal Ürünler

Cep Telefonu Aksesuarları

Özellikle yurtdışı bazında Çinden Ne getirilir? diye sorarsanız bunların başında cep telefonu aksesurları gelir yorumunu yapmamız çok doğru olur. Özellikle cep telefonları için gerekli olan şarj aletleri, ara bağlantı kabloları, araç içi telefon tutucular, araç çakmak yeri şarj aleti, ekran koruyucular, hafıza kartları, koruyucu kapak ve kılıflar en çok tercih edilen aksesuarlardır.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Scooter

Neredeyse her çocuğun hayali olan bu oyuncaklardan belkide her yerde görüyoruz. Bu da ürüne olan talebin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. İyi bir araştırma ile uygun fiyata alınıp Türkiye’de çok rahat satabileceğiniz bir ürün.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Araç Aksesuarları

Modifiye araç aksesuarları, telefon tutucular, silecekler, küllük, bardaklık, kol dayama, kapı kolları, aynalar… bir çok şey sayılabilir. Oldukça geniş ürün yelpazesi mevcut olup pazar payı yüksek bir ürün kategorisidir.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Kulaklık

Artık tüm gençlerin hayali olan bu kulaklıklar, ürün kalitesine göre çok çeşitli fiyat yelpazesine sahiptir. İyi kalite ve tanınmış markaların ürünlerini uygun fiyata alıp yüksek karla satabilirsiniz.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Elektrikli Kaykay

Son dönemin en trend elektrikli aletlerinden biri olan iki tekerlekli kaykay, kıvrak manevralar yapabilme kabiliyeti dolayısı ile kullanıcıya inanılmaz bir sürüş keyfi veriyor. Herkeste merak uyandıran bu ürüne sahip olmak isteyen bir çok genç var. Özellikle Çin’de çok geniş bir ürün yelpazesi bulabilirsiniz. Türkiye’de oldukça pahalı fiyata satılan bu ürünü çok uygun fiyata satın alarak yüksek karla satabilirsiniz.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Dron

İlk bakışta oyuncak gibi gözükse de kamera ile entegre edilmesi ile gökyüzünden muhteşem güzellikte videolar çekebilirsiniz. Ürün boyutlarına ve kalitesine göre fiyat çeşitliliği çok yüksek olan bu ürünü Çin’den çok uygun fiyatlara getirerek internet üzerinden rahatlıkla satabilirsiniz.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Bilgisayar Malzemeleri

Yazıcı, kamera, mouse, printer, bilgisayar çantası, tablet, ses ve görüntü kabloları, kablo birleştiriciler gibi bir çok bilgisayar sarf malzemeleri ile işlemci, ram, harddisk gibi donanımlar getirtebilir ve ciddi karlarla satabilirsiniz. Özellikle Çin bu tarz ürünlerin cenneti sayılır. Güvenilir bir tedarikçi bularak bilgi sahibi olduğunuz ürün kategorisine yatırım yapabilirsiniz. Bu tarz ürünlerde teknik bilgi oldukça önemlidir. Harddisk, ram, harici kamera, güvenlik kameraları, kablo ve sarf malzemeleri en çok talep gören ürünlerdir.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Akıllı Saat

Cep telefonları ile entegre olabilen yeni nesil teknolojik saatler ile cep telefonu kullanmadan mesaj okuyabilir, konuşabilir, telefonla yapabileceğiniz temel işlemleri saatinizden yapabilirsiniz. Bluetooth ile hızlı bir şekilde bağlanarak telefonunuzdan hallettiğiniz bir çok işlemi saatinizden gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu teknolojik ürünü getirerek talebin yoğun olduğu bu günlerde oldukça iyi karlar elde edebilirsiniz.

yurt dışından ne getirilir? Çin'den ne getirilebilir?

Aslında ülkeler biraz da ürün bazlı olarak öne çıkmaktadır. 

Çin’den Ne Getirilir?

Çinden getirilecek en karlı ürünler aslında daha çok aksesuar, oyuncak, plastik eşyalar gibi yorumlar yapabiliriz. Çünkü Çin ekonomisi emek yoğun bir ülke olması nedeni ile bu tarz işleri uygun fiyatlara çok fazla üretim yaparak satabilmektedir. Günümüzde Çin mallarına karşı bakış açısı negatiftir. Bunun nedeni düşük fiyatlı ürünlerin ve plastiklerin kanserojen etkilerinin çok fazla olması şeklinde yorumlanmaktadır.

Çin dünya çapında bu algısını kırmak ve ekonomik rekabette geri kalmamak ve ürün kalitesini artırmak  adına yeni yeni hamleler yapmakta. Özellikle son 5 yıldır telefon endüstrisinde bir hayli adından söz ettirmektedir. Bu nedenle Amerika ile zıt düşmekte ve karşılıklı ekonomik hamleler yapmaktadır.

Bu bahsettiğimiz nedenler dolayısıyla Çin’den sadece aksesuar oyuncak gibi ürünlerin yanında bazı dijital ürünlerin de siparişi yapılıp satılması mümkündür.

Almanya’dan Ne Getirip Satabilirim?

Almanya bilindiği üzere araç sektöründe oldukça popüler bir ülke.  Araçların orjinal aksesuarları alınarak satılabilir.

Bunun haricinde genel olarak elektronik ürünlerden tercihte bulunabilirsiniz.

Çin’de çalışmak, Çin ile ticaret yapmak, Türkler için Çin’de iş fırsatları

Avrupa’dan Ne Getirip Satabilirim?

Avrupa hemen hemen her ülkesiyle farklı ticari ürünlerde uzmanlık alanına sahip.

Yukarıda belirttiğimiz Almanya kadar, Fransa ve İtalya ülkeleri de otomotiv sektöründe ülkemizde oldukça bilinen ülkeler. Otomobil orjinal aksesuarlar, lastik, anahtarlık gibi ürünlerin teminin yaparak satışın yapmanız mümkün.

Ayakkabı, paten sektöründe bir hayli adından söz ettiren İngiltere gibi ülkelerden de bu ürünlerin ithalini yaparak karlı bir şekilde satışını yapabilirsiniz.

Avrupa’dan ziyarete gelen gurbetçilerimizi göz önüne getirdiğinizde hediye olarak en çok çikolata getirdiklerini görürsünüz. Eğer gıda sektöründe çalışıyorsanız, Belçika – İsviçre gibi çikolotası meşhur ülkelerden bu ürünü ithal ederek satışını yapabilirsiniz.

Amerika’dan Ne Getirip Satabilirim?

Amerika teknoloji olarak dünyanın en bilinen ülkelerinin başında geliyor. Bu nedenle ürün seçimini bu yönde yapabilirsiniz. Dünyanın en ünlü ve ülkemizde de çokca tercih edilen telefon markalarından biri burada üretilmektedir. Ancak vergi gibi bir çok etmeni de göz önünde bulundurmalısınız.

Avrupa ve Amerika’dan hatta hemen hemen tüm dünyadan gelen ürünlerin dolar ve euro fiyatlarının artması nedeni ile son bir kaç yıldır ticareti oldukça zorlaştı. Ancak doğru ürünleri analiz edebilir ve al sat yapabilirseniz ciddi meblalar da kazanmanız mümkün olacaktır.

Makalemizde genel olarak yurdışından ne getirip satabilirim gibi konulara değinmeye çalıştık. Daha fazla bilgi için yorum bölümüne sorularınız sorabilir ya da bilgilerinizi bizimle paylaşarak makalemize katkıda bulunabilirsiniz.

Kozmetik Ürünleri Satarak Para Kazanmak. Ne Kadar Kazanılır?

12 Yorum

 1. Merhaba ,

  İstediğiniz ürünü sizin için araştırıp Çin den getirtebiliyoruz .

  Çin de olduğumuz için sitelerden daha uygun fiyatlar bulabiliyoruz .

  Yıllardır yaptığımız için gerekeli tecrübeye sahibiz .

  Bu mailden ulaşabilirsiniz .

  kemalkose00@yandex.com

 2. Sa bende her hafta yurt dışına giriş çıkış yapan biriyim. İstediğiniz ürünü ufak bi kar ile getirebilirim

   1. YURD DIŞINDAN ÜRÜN GETİRTMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLABİLECEKLER İLETİŞİME GEÇSİN LÜTFEN

 3. Almanyadan yasiyorum, almancam cok iyi, ticaretle ugrasanlara yardimci olurum
  01773404256

  1. Ben sanayi tipi buzdolabı yapıyorum eğer pazarlayabilirsen çalışalım tel 05352838103

 4. Ben pakistanda yaşıyorum buradan almak istediğiniz herhangi bir ürünü yerel ve ulusal seviyede araştırmasını yapıp belli bir ücret karşılığında size en uygun fiyat listesini çıkarabilirm.

  Demirtasramazan04@gmail.com

  Buradan bağlantı kurabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu