İş FikirleriGüncel

Evden Eve Taşımacılık Yapmak. Maliyeti ve Kar Marjı

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Bir iş fikri olarak evden eve taşımacılık yapmak, geçmişe nazaran günümüzde herkes tarafından tercih edilen ve ihtiyaç duyulan bir alandır. Geçmişte nakliyat işlemi taşıma işleminin ardından beden işçileri tarafından yerine getiriliyordu. Bu da ekstra fazla maliyet ve zaman kaybı olarak nitelendiriliyordu. Günümüzde otomatik taşıma sistemi ile, taşıma işleminin ardından yük asansörü ile istenen daireye eşyalar kolaylıkla çıkarılmaktadır.

Taşınacak iş yerlerinin veya evlerin büyük zahmet gerektirmesi ve zorlu bir işlem olması, insanları evden eve nakliyata, girişimcileri ise evden eve nakliyat yapmak koluna yönlendirmektedir.  Ayrıca kırılgan ve hassas eşyaların taşınması noktasında ortaya çıkan güvensizlik, taşınacak kişileri nakliye firmaları ile buluşturmaktadır. Günümüzün en kârlı ve risksiz girişimcilik yöntemlerinde birisi olan nakliyat geniş bir müşteri yelpazesi sunmaktadır.

İçindekiler

Evden Eve Taşımacılık Yapmak İçin Hassas Noktalar

Her sektörde olduğu gibi nakliyat sektöründe de hassasiyet gösterilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. En başta ilke edinilmesi gereken kural müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple taşıma işlemini gerçekleştiren personeller ve şoförler bu kriterlere uygun olarak seçilmeli ve müşteriyi kaybedecek herhangi bir davranışta bulunmamalıdırlar. Ayrıca nakliyat araçlarının son sistem olması ve teknolojiye uygun olarak seçilmesi, sizin daha elit müşteriler ile çalışmanıza olanak sağlayacaktır ve kazancınızı artıracaktır.

Nakliye sektöründe en önemli ve dikkat edilmesi gereken unsur, eşyaları zarar vermeden ve orijinalliğini bozmadan taşıma işlemini gerçekleştirmektir.

Evden Eve Taşımacılık Yapmak İçin Gerekli Kriterler

Evden eve taşımacılık yapmak, vasıfsız insanların üstleneceği ve yerine getireceği bir iş olmaması sebebiyle birtakım özellikler gerektirmektedir. Ayrıca girişimcinin işi ne büyüklükte tutup pastadan ne kadar büyük bir dilim alacağını belirlemesi de bu noktada büyük önem kazanıyor. Deyim yerindeyse nerede ne yapacağını bilen girişimciler bu sektörde her daim ayakta kalma şansına sahiptirler.  Evden eve taşımacılık yapmak için gereken sermaye kişinin sermayesine göre değişkenlik göstermektedir. Yani belli sermayeler karşılığında kişiler belli boyutlarda iş kurabilirler.

Evden Eve Taşımacılık Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Evden eve taşımacılık yapmak, kâr yönünden girişimciyi mutlu etmekle beraber olumsuz sonuçlar da doğurabilecek bir sektördür. Kaba bir örnek vermek gerekirse bir nakliyat işinden edilebilecek maksimum kar 160-200 tl arasında değişmektedir. Aylık ortalama 10 iş yapıldığı taktirde 1500-2000 tl kar elde etmiş olursunuz. Ancak her mevsim bu durum aynı olmamaktadır. Genellikle insanlar evlerini yaz mevsiminde taşıma işlemine tabi tutmaktadır. Ancak işlerin artışı veya azalışı, girişimcinin müşteri ilişkilerine ve personelin tutumuna bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca yapılan reklamlar ve sponsorluklar ile mevcut kazanç hayal edilemeyecek kadar çoğalma eğilimi gösterebilir.

Evden Eve Taşımacılık Yapmanın Maliyeti

Diğer sektörlere oranla nakliyat sektörü gereğinden fazla maliyetler ve vakit kaybettiren prosedürler gerektirmeden rahatlıkla girilebilecek bir sektördür. Evden eve taşımacılık hizmetini tamamen eksiksiz yerine getirmek için belli başlı ücretlerin gözden çıkarılması gerekmektedir.

En başta taşımacılık işi yapmak isteyen girişimci kendisine bir merkez ofis belirlemeli ve müşteri ilişkilerini bu ortamdan yürütmelidir. Sonrasında ise nakliye işlemini gerçekleştirecek ekipmanın toplanması gerekmektedir. İşe sıfırdan başlanıyorsa, alınan malzemelerin fabrika çıkışı sıfır ürünler olmasına gerek yoktur. İkinci el asansörlü kamyonlar da işinizi görecektir. Ortalama, 2. El bir nakliye kamyonunun fiyatı 80.000 – 150.000 tl arasında değişkenlik göstermektedir. İlk etapta iki nakliye aracı ile işleri yürütebileceğiniz gibi, işleriniz geliştikten sonra bu sayıyı 10’a kadar çıkarabilirsiniz. Ancak en mantıklı olanı ilk etapta fazla masrafa girmemektir.

Bir diğer nokta ise personel maliyetidir. Ülkemizde en çok tercih edilen işlerden birisi olan ve herhangi bir vasıf gerektirmeyen hamallık nakliye ile alakalıdır. Durum böyleyken elemanların hakkını tam vererek en yüksek verimi alabilirsiniz.

Evden Eve Taşımacılık Yapmak ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Evden Eve Taşımacılık Yapmak dışında daha farklı iş fikirleri için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz;

Temizlik Şirketi Açmak

Oto Kiralama Dükkanı Açmak. Rent-a-Car Maliyeti ve Kar Marjı

Halı Yıkama Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Kuruyemiş Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Çocuk Oyun Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Pet Shop Dükkanı Açmak

Emlakçı Dükkanı Açmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu