Güncel

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Banka şubesine giderek, SMS ve internet bankacılığını kullanarak kredi başvurusu yapılmaktadır.

 

Kredi başvurusu yapmak için genelde şubeye gidilerek gelir beyanında bulunur ve bu gelirin belgelenmesi istenir. Başvuruları değerlendirilen müşterilerin sicili bozuk değilse ve kredi notları uygunsa kredi kullanımları aynı gün içinde yapılır. Eğer kredi notunuz düşükse hiçbir girişiminiz başarılı sonuç vermeyecek, başvurularınız otomatikman reddedilecektir.

 

Kredi başvurusu yapmak isteyen birçok kişi gelirini belgelemek zorundadır. Yani bu krediyi geri ödeme imkanın ne şekilde olduğu ortaya çıkacağı araştırılır, uygun bulursa kredi verilir. Kredi verilmezse yapacak birşey yoktur. Çünkü bu şekilde yapacağınız tek şey başka birine kredi çektirmektir.

 

SMS ile Kredi Başvurusu

 

SMS ile kredi başvurusu her bankanın kendi özel numarasına TC kimlik numarası ve gelir bilgisiyle yapılabilir. Ön onay alan müşterileri şubeye davet edilerek ya da internet üzerinden kredi kullanarak ödemelerini gerçekleştirebilir. SMS ile kredi başvurusu onaylanmayan adayların şubeye gitmesine gerek yoktur. Çünkü kredi notu düşük olduğunda otomatik olarak reddedilir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

İnternet Şubesinde Kredi Başvurusu

 

Akıllı telefonlar ya da bilgisayarlar aracılığıyla kredi kullanan birçok kişi var. Bu kişiler internet bankacılığına giriş yaparak krediler bölümünden kredi başvurusunda bulunabiliyor. Başvurusu onaylanan adaylar anında kredilerini kullanarak hesaplarına yatmasını sağlıyor. Birçok banka kredi notu yüksek olan kişilere ön onaylı ve hemen kullanmaya hazır krediler vermektedir. Ancak yüksek meblağ kredi kullanmak isteyenler şubeye başvurmalıdır.

 

ATM’den Kredi Başvurusu

 

Bir diğer yöntem de ATM üzerinden kredi başvurusu yapmaktır. Başvurular kısmından kredi başvurusu yaparak hemen onaylanan tutarı kullanabiliyorsunuz. Gençlerin çok sık tercih ettiği bu kredi limitleri kolayca kullanılabiliyor. Ama bir diğer yandan tercih edeceğiniz normal kredi kullanımında daha yüksek limitli başvurularda bulunabilirsiniz.

 

Şubede kredi başvurusu için ise gelir belgenizi getirmeniz kimlik bilgileriniz ve mülk bilgilerine dair kanıtlarınızı iletmeniz sonuç verir. Siciliniz bozuk değilse ve kredi notunuz uygunsa gelirinize göre bir kredi kullanabilirsiniz.

 

Kredi çekerken gereken belgeler;

  • Maaş bordrosu
  • Vergi levhası
  • Kimlik
  • Tapu ve ruhsattır.

 

Gerekirse ve bulabilirseniz kefilli kredi kullanabilirsiniz. Bunun için kefilin sicilinin uygun olması gerekiyor.

Arsa Kredi Çekmek İçin

Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Ev Kredisi Hesaplama

Onaysız Kredi Veren Bankalar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu