Güncelİş Fikirleri

Para Kazandıran Siteler

Para Kazandıran Siteler

Gündelik ihtiyaçları karşılamak, boş vakitleri geçirmek, sosyalleşmek, sohbet etmek ve çalışmak için kullanılan akıllı telefonlar ve bilgisayarlar internet gibi bir platformu ayağınıza getiriyor. İnternet, günümüzde milyarlarca insanın hayatının en önemli parçalarından biri haline gelirken, her şeyi internetten yapabilirsiniz. Öyle ki internet üzerinden onlarca farklı iş kolu bulabiliyor ve bu sayede geçiminizi dahi sağlayabiliyorsunuz. Günümüzde internet sayesinde para kazandıran siteler ve internette yeni meslekler oluşturan milyonlarca insan bulunuyor.

İçindekiler

İnternette Hangi Sitelerde Para Kazanılıyor?

Her insan sahip olduğu yeteneklere, bilgi, birikimine ve kendisi için kolay gelecek yöntemlere bağlı olarak internet üzerinde para kazandıran sayfalardan yararlanabiliyor. Örneğin en pratik yöntemlerden birini oluşturan anket doldurma sayesinde para kazandıran siteler bulunuyor.

Bu siteler arasında ilk sırayı yıllardır tercih edilen Myiyo.com sayfası oluşturuyor. Çok basit bir şekilde ayda 200 TL gibi miktarlarda para kazanma imkanı sağlayan bu anket sayfası, Avrupa merkezli ancak Türkçe hizmet veriyor. Euro bazında kazandığınız puanlar ile birlikte her ankette ortalama 1 Euro gibi kazanç sağlayabilirsiniz. Herkesin üyelik yapabildiği bu sayfada 20 bin puan biriktiren kişi yaklaşık 2 hafta gibi bir süre içerisinde puanlarını Euro veya Türk Lirası olarak çekebiliyor.

Yine anket uygulamaları ile para kazanma imkanı sağlayan sayfalardan birisini de Napolyon.com sayfası oluşturuyor. Herkesin rahatlıkla üyelik gerçekleştirebildiği sayfada her anket başına Türk Lirası karşılığında ödeme gerçekleştiriliyor. Sayfada 100 bin puan biriktirdiğiniz zaman 100 TL banka havalesi çekme işlemi talep edebiliyorsunuz.

Video Yükleyerek Para Kazanın

Dünya genelinde para kazandıran siteler listesi yapıldığında mutlaka sayfaların arasında YouTube da bulunması gereklidir. YouTube, bir video izleme ve paylaşım platformu olarak aynı zamanda video paylaşımı yapan herkesin kazanç sağladığı bir platform olarak da biliniyor. Öncelikle YouTube üzerinde bir hesap açmanız sonrasında ise bu hesap üzerinde video paylaşımları yapmanız gerekiyor. Açtınız kanal ile birlikte video paylaşımları yaparken, kanalınız 50 bin kişi tarafından takip edildiğinde ve videolarınız ortalama olarak 50 bin ya da daha fazla izlenme oranına sahip olduğunda, para kazanabiliyorsunuz. Kanal sahipleri yükledikleri videolar sayesinde daha fazla kişinin izlemesi için ilgi çekici videolar ve içerikler hazırlayarak ve bu içeriklerin farklı sosyal medya platformlarına da atarak izlenme sayısını arttırabiliyor ve kazanç elde edebiliyor.

İnternet Yatırımları İle Para Kazanın

İnternet dünyasının son yıllardaki en popüler yatırım araçlarından biri olan dijital paralar Bitcoin veya LiteCoin gibi seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerin madenciliğini ve üretimini gerçekleştirebileceğiniz siteler sayesinde de internet üzerinde kazanç elde edebiliyorsunuz. Örneğin Crypto Gold sayfası bir Bitcoin üretim sistemi olarak internet üzerinde rahatlıkla harcayabileceğiniz kripto paralar elde etmenizi sağlıyor.

Yine farklı bir yatırım sayfası olarak Miksone tercih edilebilir. Küçük yatırımlar gerçekleştirerek ve verginizi ödeyerek kazanç sağlayabileceğiniz bu sayfada solucan paketleri satın alabiliyorsunuz. Bu sayede aylık gelir elde etme imkanına ulaşabiliyorsunuz. Sitede gerçekleştirdiğiniz yatırımlara ve geçirdiğiniz süreye göre araba, telefon veya tablet bilgisayar gibi ödüller kazanma şansı da yakalayabiliyorsunuz.

Yazı Yazarak Para Kazanım

İnternette para kazandıran siteler arasında emek vererek ve çalışarak kazanabileceğiniz birçok farklı sayfa da yer alıyor. Özellikle Türkiye’de son yıllarda birçok farklı konuda metin içerikleri ve Seo makale içerikleri artış gösterdiği için makale yazarları adına farklı platformlar oluşmaya başladı. Türk menşeli olan bu platformlar arasında yazkazan.net platformu kelimelerinizi paraya dönüştürebileceğiniz bir adres oluşturuyor. Bir makale satış sitesi olarak yazarlık başvurusu gerçekleştiren kişilerin öncelikle deneme yazısı yazması sonrasında ise onay alarak yazarlığa başlaması sistemi yer alıyor. Yazarlık başvurusu onaylanan kişiler sayfada sunulmuş konular üzerinden istenilen kriterler ile makaleleri yazarak sisteme yüklediklerinde kazanç elde edebiliyor. Yazarlar her ayın 15’i itibariyle bakiyelerinde bulunan 200 TL ve üstü miktarı nakit olarak banka hesabı üzerinden temin edebiliyor.

Yine bir içerik paylaşım sitesi olarak icerik.net sayfası üzerinde de yazarlık yeteneğine güvenen kişiler hazır makale satışları gerçekleştirebiliyor. Yazar olarak sayfada kayıt yaptıran kişiler alıcı kişiler üzerinden sipariş alarak da yazılarını satışa çıkarabiliyor. Sitede gerçekleştirilen üyelik işlemlerinde bir adet deneme makale yazılması ve sonrasında bu makalenin onaylanması gerekiyor. Makale onayı gerçekleştirilen kişiler yazarlığa alındıktan sonra hesap bilgileri ve ücret bilgilerini kendileri belirliyor. Yapılan her satış sonrasında sistem tarafından kendilerine düzenli şekilde ödeme gerçekleştiriliyor.

Blog Yazıları İle Para Kazanabilirsiniz

Eski zamanlardan beri internette para kazandıran siteler arasında yer alan blog sayfaları, günümüzde de hala güncel şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Özellikle bu sitelerde satış ortaklığı ve reklam paylaşımları gerçekleştirilmesi ile kazanç sağlama imkanınız daha da artıyor. Blog sayfalarında insanların ilgisini çekecek ve her zaman güncel olarak kalabilecek konular tercih ettiğiniz üzere sağlık, eğitim, eğlence ve gezi gibi yazılar paylaşabilirsiniz.

Kendi adınız üzerinden veya orijinal bir isim ile açacağınız blog sayfalarında kazanç sağlayabilmek için Google Adsense ile bağlantı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Google Adsense sayesinde blog sayfanız üzerinde gerçekleştirecek reklam çalışmaları ile her tıklama başına para kazanabilir ve dünyanın en büyük reklam ağı içerisinde sizde gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için blog açma konusunda blogspot.com gibi sitelerden faydalanabilirsiniz.

Freelance Para Kazandıran Siteler

Freelance iş imkanları ile birlikte para kazandıran siteler arasından da seçim gerçekleştirerek, gelir sağlayabilirsiniz. Yeteneklerinizi pazarlayarak, sağlıklı ve düzenli bir şekilde gelir elde etme imkanı sağlayan Bionluk.com gibi bu platformlarda kolayca müşteri bulabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz kalifiye yetenek ile birlikte para kazanmak için bir ilan oluşturduktan sonra sosyal medya hesaplarında bu ilanları paylaşabilir, daha fazla insana ulaştırarak para kazanma imkanı elde edebilirsiniz.

Bu platformlara başka bir örnek olarak sadeceon.com sayfası da son yıllarda sıklıkla kullanılan pratik sayfalardan biri olmayı başarıyor. Aslında Bionluk ile rakip bir durumda bulunan bu platformlarda da yine yeteneklerinize bağlı olarak ilanlar oluşturabiliyor ve bu işi size yaptırmak isteyen insanlar sayesinde para kazanma imkanına ulaşabiliyorsunuz.

Dünyanın En Ünlü Para Kazandıran Sayfası

Dünyada en ünlü para kazandıran siteler arasında yer alan Twitch TV, aslında bir zamanlar Justin TV olarak bilinen ve günümüzde adı değişen bir platform oluşturuyor. Bu platform üzerinde hobi yayınları gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin müzik, video veya film paylaşımı gerçekleştirebiliyor veya video oyunları paylaşımı sağlayabiliyorsunuz.

Belirli bir yaş sınırlamasına sahip olarak yöneticiler tarafından kontrol edilen bu içerikler, sürekli bir şekilde incelendikten sonra kanallarda yayınlanıyor. Site üzerinde kanal sahibi olan kişilerin argo, şiddet ve ahlak dışı durumlara başvurmaması gerekiyor. Bu tip sorunlu durumlarda yönetim tarafından ceza olarak öncelikle ihtarlar sonrasında para cezası ve sonrasında kanal kapatma cezası uygulanıyor.

Sayfada izleyiciler herhangi bir yayıncının yayınlarını beğendikleri sürece o yayıncıya bağış gerçekleştirerek daha fazla yayın yapmasını ve bu içeriklerini sürekli hale getirmesin isteyebiliyor. Bu bağışlarda herhangi bir sınır bulunmamakla istenilen miktarda bağış gerçekleştirilebiliyor. Ağırlıklı olarak Amerikan doları, Euro ve Türk Lirası ile yapılan bağışlarda 3 TL’den 500 bin TL’ye kadar bağış yapılma imkanı sağlanıyor. Genellikle bağış aldığınızda daha nitelikli içerikler sağlamakla birlikte yayınlarda bağışçıların ismini duyurarak da daha fazla gelir elde edebiliyorsunuz.

Para kazandıran siteler ve internetten para kazanma ile ilgili daha fazla bilgi almak için bize aşağıdaki yorum bölümünden sorularınızı ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

internetten Para Kazanmak. Yüksek Kar Fırsatları

Para Kazandıran Mobil Uygulamalar. Ek Kazanç Fırsatı

WhatsApp ile Para Kazanma Yöntemleri

E-ticaret nasıl yapılır? İnternetten satış yaparak para kazanmanın sırları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu