Güncelİş Fikirleri

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak

Kendi yoga ve pilates salonunuzu açmayı hiç düşündünüz mü? Bunun için birçok neden bulabilirsiniz. Örneğin; pilatesin insan sağlığına faydaları ve yoganın stresi nasıl azalttığı bu nedenlerden sadece bazılarıdır. Pilates ve yoga sayesinde mutlu ve sağlıklı bir yaşam hiçte zor değil. Bütün gün öğretmenlik ve antrenman yapmakta işi zevkli hale getirir. Ayrıca yoga ve pilates oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu da sizin yüksek kazanç elde etmenizi sağlar.

Burada önemli olan birkaç unsur vardır. Yoga ve pilates salonu açmak istemek, bu işi yapmak için yeterli değildir. Bu konuda becerilerinizin olması, kişisel sorunları anlayabilme ve ekonomiyi yakından takip edebilme olmazsa olmazlardandır.

İçindekiler

Yoga ve Pilates Salonu Açmak için Gereken Maliyet ve Giderler

Maliyet giderlerini, iki şekilde ayırabiliriz. Başlangıç maliyetleri ve sürekli olan maliyetler.

Başlangıç maliyetleri; depozito ve kira, mobilyalar, tadilatlar, pilates malzemeleri, matlar ve minderler, reklam, işletme ruhsatı, izinler, bilgisayar ekipmanları, telefon, elektrik, doğal gaz ve su gibi hizmet ücretleridir.

Sürekli maliyetler ise; vergiler, kira, öğretmen ve personel maaşları, sigorta, telefon, doğal gaz, elektrik ve su gibi hizmet faturaları, devam eden reklam ücretleri, banka ödemeleri (krediler ve faiz ödemeleri dahil), su (müşterilerinize vereceğiniz şişe sular) ve kredi kartı ücretleridir (zorunlu değil).

Yoga ve pilates salonundan farklı şekillerde gelir elde edebilirsiniz. Yer kiralamalar, halk etkinlikleri, sınıflar ve workshoplardan yüksek kazanç elde edilebilmektedir.

Yoga ve Pilates Salonu Nasıl Açılır?

Yoga ve pilates salonu nasıl açılır, sorusuna cevap verebilmek için kendinize birkaç soru sormamız gerekmektedir. Belirsizliklere tahammül edebilir ve risk alabilir misiniz? Para yönetiminde kendinize güveniyor musunuz? Ne kadar azimlisiniz? Satışçı olduğunuz gibi müşteri uzmanı ve yönetici olmaya da hazır mısınız? Bu sorulara olumlu yanıt verebiliyorsanız bu iş size göre diyebiliriz.

Her işte olduğu gibi yoga ve pilates salonu açtığınızda da hemen ilgi görmeyeceksiniz. Bu yüzden çok fedakar olmalısınız. Ayrıca işleriniz tam olarak yoluna girene kadar salonunuzu en az 1 ya da 2 yıl idare edebilmelisiniz. Yoga ve pilates salonlarının çok kazanç sağlayabilmesi için sabırlı olmanız gerekir.

Yoga ve pilates, salon sahibinin de ister istemez hayatını değiştirir. Bu yüzden verdiğiniz kararları iyi düşünmeli ve bu konuda uzman olmalısınız.

Yukarıdaki sorulara iyi cevaplar verebildiyseniz, yoga ve pilates salonu açmanızda hiçbir engel yok. Artık bir iş planı hazırlayabilirsiniz.

İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Neden bir iş planı hazırlamam gerekiyor, diye sorabilirsiniz. Daha önce bu alanda bir deneyiminiz olmadığı için karşınıza neler çıkacağını bilemezsiniz. Önünüze çıkan engellerde iş planınız size yardımcı olacaktır. Böylelikle kısa sürede sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca iş planı yapmak için bir yatırımcı bulmanız da gerekmez. Hatta yatırımcı bulmadan önce iş planı hazırlamak size büyük avantaj sağlar.

Yoga ve pilates salonu, sizin büyük hayaliniz olabilir. Her ayrıntının hayalini de kurmuşsunuzdur. Ancak bu hayallerin gerçekleşmesi çok önemlidir. İş planı hazırlarken gerçeğe yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Masrafları da unutmamak gerekir. Çok masraflı bir iş planı yapmak, sizi çok yorar ve kazanmadan iflas etmenize neden olur. İş planında kaç personel olması gerektiği, salonun tarifi ve mesai saatleri gibi önemli unsurlar ayrıntılı bir şekilde belirtilmelidir. İyi bir iş planı, yatırımcı bulmanızı da kolaylaştırır.

Yoga ve Pilates Salonunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Yoga ve pilates salonunda istenmeyen kazalar yaşanabilmektedir. Bu yüzden müşterilerinizin ve çalışanlarınızın güvenliği için spor salonlarının uyguladığı kuralları ve yönetmelikleri, salonunuzda uygulamalısınız.

Yoga ve pilates salonların bağlı olduğu kurum ve derneklere giderek bilgi alabilirsiniz. Bu kurumların bakım ve standartlarını kendi salonunuzda muhakkak uygulamalısınız. Bunları yapmadığınız takdir de yasal olarak büyük cezalar alabilirsiniz.

Rekabet ve Araştırma

Yoga ve pilates salonlarına, her yaştan müşteri gelmektedir. Bu yüzden hitap edeceğiniz kişilerin isteklerini iyi bilmelisiniz. Yoga ve pilates salonları, çok rekabet olan bir sektördür. O yüzden salonunuzu iyi tanıtmalısınız. Ne kadar reklam verirseniz verin, en iyi reklam tavsiyedir. Müşterilerinizi memnun ederseniz, müşterileriniz de sizi çevresine tavsiye edecektir. Böylelikle daha çok müşteri kazanmış olursunuz.

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Yoga Ve Pilates Salonu Açmak dışında daha farklı iş fikirleri için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz;

Temizlik Şirketi Açmak

Oto Kiralama Dükkanı Açmak. Rent-a-Car Maliyeti ve Kar Marjı

Halı Yıkama Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Kırtasiye Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Kuruyemiş Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Çocuk Oyun Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Kaz Çiftliği Kurmak. Nasıl Kurulur? Maliyeti ve Kar Marjı Nedir?

Pet Shop Dükkanı Açmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu