Ülkeler

Peru’da Çalışmak Peru’da Yaşam İş Fırsatları

Peru’da Çalışmak Peru’da Yaşam İş Fırsatları

Güney Amerika’nın baıtısında yer alan Peru, Ekvator, Kolombiya, Brezilya ve Şili ile komşudur. Sahip olduğu rakımı ile adından söz ettiren ülke doğal kaynakları ile bilinir.

Peru toprakları Inka İmparatorluğu’nın en büyük devletlerinden bir tanesiydi. Günümüzde hala Peru’nun her bölgesinde arkeolojik kalıntıları bulabilirsiniz. Bu bölgede Inka kültürünü ve yaşamını yakından tanıyabilirsiniz. Ülekede Kızılderiler, Afrikalılar, Asyalılar ve Avrupalılar yer alır. Ana dilleri İspanyolca olan ülkede halk Quechua ve yerel dilleri de konuşur. 25 bölgeden bir araya gelen Peru  her bölgesinde bizleri farklı iklimi ile karşılar. Pasifik bölgesi, çöllerinden oluşurken iç taraflarda bizi tropikal Amazon ormanları karşılar.

İçindekiler

Medeniyetler Ülkesi

Tarih konusunda Peru inanılmaz bir çeşitliliğe ve servete sahiptir. İnka İmparatorluğu’nun merkezine ev sahipliği yapmış olması ve ekolojik turizmi ile adından söz ettire Peru doğal kaynakları ile ünlüdür. Doğal zengin kaynakları bulunmasına rağmen yoksulluk oranı nüfusun yüzde 25,8’ini kapsıyor. Merkezi bölgelerde İspanyollardan oluşan zengin kesim hayatını sürdürüyor.

Peru vahşi yaşam konusunda da farklı türlere ev sahipliği yapıyor. Amazon Yağmur Ormanları’nda düzenlenen turlar turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Farklı festivallere ve eğlencelere ev sahipliği yapan ülke yerel kutlamalarıyla insanları eğlendiriyor.

Peru’da Çalışmak Peru’da Yaşam Ve İş Fırsatları

Peru Pazar Piyasası

Latin Amerika ülkeleriyle ticari ilişkilerin gelişmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Peru’ya ziyarette bulunmuştur. Erdoğan burada temaslarda bulunarak ihracatçıların yatırım gerçekleştirmesini tavsiye etmişti.

Peru, Şili, Meksika ve Kolombiya’nın bir araya geldiği oluşum Latin Amerika’daki stratejik önemi ile adından söz ettiriyor. Bu ittifaka bağlı olan ülkeler madencilik, enerji, tarım ve sanayi alanında son derece güçlü durumda bulunuyor. Peru denildiği zaman homojen bir yapıdan söz etmek mümkün değil. Bu bölgede birbirinden farklı pazarlardan bir araya geliyor. Uzun yıllar daha çok coğrafi nedenlerle görmezden gelinen Peru son zamanlarda artan ticari ilişkiler nedeniyle Türk ihracatçılarının daha çok gündemine gelmeyi başardı. Peru, Kolombiya, Meksika ve Şili ile imzaladığı serbest ticaret anlaşmaları sayesinde gümrüksüz ürün ve hizmet satabilirsiniz.

Ne İş Yapılabilir?

Peru’da potansiyel iş sahalarından bir tanesi zeytin ve zeytinyağıdır. İthalatı her geçen gün artmaya devam eden ve zincir marketlerin raflarında yerini alan zeytinyağın Türk şirketleri için ciddi potansiyel olarak yer alıyor. Peru zeytinyağı ithalatını ağırlıklı olarak İspanya, Portekiz ve Yunanistan üzerinden yapıyor. Ayrıca Peru savunma sanayi içinde kullanılabilir durumda bulunuyor. Ülke güvenliğinden kaçakçılıkla mücadeleye kadar Türk savunma sanayisi üreticileri bu konuda aktif rol alabilirsiniz. Gelişmekte olan ülkelerden bir tanesi olan Peru farklı alanlarda ihraç ürünlerine ihtiyaç duyabiliyor.

Peru’ya İhraç Edilen Ürünler

Türkiye, Güney Amerika üzerinde ilk ticaret anlaşmasını 2009 yılında Peru ile imzalamıştı. Peru’ya genel olarak demir-çelik ve makine ekipmanları gönderiyoruz, Ülkeden ithal olarak ise balık unu çinko, tekstil kimyasalları kuşkonmaz ve metalürji malzemeleri alıyoruz. Peru’da iş imkanları oldukça farklı seçeneklerde bizlere sunuluyor. Ülkenin gelişim aşamasında olması bir çok ürünün ihraç olarak satabilmenizi sağlıyor. Peru’da iş fırsatları her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu sektörde sizde payınızı almak için şimdiden hazırlık yapabilirsiniz.

Almanyada Göçmenlik Şartları ve Çalışma

Katarda İş İmkanı ve Çalışma Vizesi

Tunusta Çalışma ve İş İmkanı

Polonyada Çalışma ve İş İmkanı

Düşük Kredi Çekmek İçin Tıklayınız

Not: İlana Başvuru İçin sonmeznyzsonmez@gmail.com bu mail adresine yazabilirisiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu