Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar  

Kendi işini kurmak isteyenler için avantajlı seçeneklerin başında bayilik sunan firmalar gelmektedir.

Ücretsiz bayilik veren firmalar aracılığıyla minimum maliyetle kendi işinizin patronu olabilir, iş dünyasında yükselmeye başlayabilirsiniz. 

Özellikle gıda sektöründe yer almak isteyen ancak yeterli sermayesi bulunmayan kişiler, aşağıda verilen firmalar ile görüşerek herhangi bir bayilik ücreti ödemeden kendi dükkanının sahibi olabilirler.

Ancak hangi bayilik sistemi içinde olunursa olunsun, bu sistemde mağdur olmamak için aşağıdaki yazımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Franchising Mağduriyeti Yaşamayın. Son Pişmanlık Fayda Etmez

İçindekiler

Hacıalioğlu Çiğ Köfte

Çeşitli il ve ilçelerde kurulum hizmeti sağlayan Hacıalioğlu Çiğ Köfte bayiliğinde tabela bedeli, marka bedeli bulunmamaktadır. Reklam gider ücretiyle cirodan katkı payı alımı olmaması da çok daha cazip bir seçenek olarak öne çıkmasını beraberinde getirmektedir.

Dükkanın en az 10 metrekare olması ve kirasının 5.000 TL altında olması gerekmektedir. Malzemelerin gönderimi kargoyla yapılırken toplam bedel olan 900 TL ise bayi tarafından ödenmektedir.

Çiğ Köfte Dükkanı Kurulum paketi 7.500 TL olurken personel ve iş eğitimlerinde de yardımcı olunmaktadır. 7 iş gününde dükkan kurulumu uzman ekiplerce yapılırken malzemelerin yerleştirilmesi ve açılışa hazır olunması da sağlanmaktadır.

Cirodan katkı payı alınmaması ve marka kullanım bedelinin var olmamasından dolayı kar marjı oldukça yüksektir. Dükkanın bulunduğu konuma göre ortalama aylık kazanç 20 Bin TL civarındadır.

Oba Döner

2012 yılından beri gıda sektöründe var olan Oba Döner ücretsiz bayilik veren firmalar arasındadır. Minimum nakit gerekliliği 80.000 TL olurken ortalama bir dükkana sahip olan bayinin açılışı için gereken sermaye 120.000 TL’dir.

20 gün içinde dükkanın tespiti ve onaylanması yapılırken hızlı bir şekilde açılışı gerçekleştirilmektedir. En az 30 metrekare büyüklüğe sahip olacak dükkanın yoğun yerlerde olmasına dikkat edilmektedir. Ayrıca dükkanın, caddeye doğru cam cephesi olması da tercih edilmektedir.

Bayilik ücreti olmadığı gibi isim hakkı bedeli de bulunmayan Oba Döner işlemlerinde katılım ücreti ve aylık gelirden pay alma durumu da söz konusu değildir. Yatırımın geri dönüş süresi 1,5 yıl olarak belirlenirken tüm malzeme ve dükkan hazırlama süreçleriyle birlikte personel desteği ve pazarlama destekleri de verilmektedir.

Hacı Mehmet Baklava

Bayilik ücreti almayan firmalardan biri olan Hacı Mehmet Baklava, 2015 yılından beri baklava ve tatlılarıyla şubelerini arttırmaktadır. 50 metrekarelik bir dükkan yeterli olurken büyük caddelerde bulunması da gereklidir. Girişimci ruha sahip kişilerden seçilen bayilerden kâr payı da alınmamaktadır.

Anahtar teslim olarak çalışırken 75.000 TL sermayeyle iş sahibi olunmaktadır. 25 ay boyunca 3.000 TL’ye kadar bedele sahip ürünler ücretsiz olarak gönderilmektedir. İstanbul başta olmak üzere Trakya ve Karadeniz şehirleri bayilik hedefinde olurken Ankara’da da bayi hizmetlerinden yararlanılabilir.

20 gün içinde dükkan açılışa hazır hale getirilmektedir. %100 kâr marjı bulunurken 1 yıl içinde yatırım tutarı çıkarılmaktadır.

Chicker’s

Fast Food konseptiyle hizmet vermeye uzun yıllardır devam eden Chicker’s, kızarmış tavuk satışı yapan ve ücretsiz bayilik veren firmalar arasındadır. İsim hakkı, bayilik bedeli, reklam katılım ücreti ve aylık gelirden pay durumu olmamakla birlikte şube açılışı için ihtiyaç duyulan sermaye 155.000 TL’dir.

25 günlük süre zarfında dükkan açılışı gerçekleşirken ortalama kar marjı %25-35 arasındadır. Bir yıllık süre içinde yatırımın geri dönüş yapılacağı ifade edilen Chicker’s bayisi olmak için internetten hemen başvuru yapılabilmektedir.

Paşa Tatlı

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde üretimlerin gerçekleştiği tatlı bayiliği için herhangi bir sermayeye ihtiyaç yoktur. Hali hazırda bayilik vermek amacında olan firmayla iletişime geçerek ürünlerin satışı gerçekleştirilebilir.

İsim hakkı bedeli olmadığı gibi reklam ücreti ve sermayeye de gerek olmadan bayilik açılabilir. Yatırımın geriye dönüş süresi 1 ay olarak açıklanırken kâr marjı %50’dir. Ek iş yapmak isteyen kişiler de koli olarak ürünlerden alabilir, satışlara başlayarak girişimci ruhunun avantajlarını sergileyebilir.

Hemen nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için ücretsiz bayilik veren firmalar arasında en iyi bayilik tercihi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Franchising yada Bayilik dışında farklı iş kolları hakkında bilgi almak için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz.

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

Subway Bayilik Şartları

Arby’s Bayilik Şartları

Sbarro Bayilik Şartları

Pastane Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu