Güncelİş Fikirleri

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Açmak

Dünyanın en sevimli ve masum varlıkları olan çocuklar geleceğimiz için yaptığımız en önemli yatırımlardır. Çiftler evlendikten sonra, onların aile olmasını sağlayan en önemli tamamlayıcılar bebeklerdir. Ebeveynlerin çocukları için yapamayacakları hiçbir şey yoktur.

Ülkemizde yılda 1 milyon 3 yüz binin üzerinde çocuk dünyaya gelmektedir. Aileler çocuklarına en iyi yaşamı sunmak için ellerinden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalışmaktadırlar. Ailelerin, bebekleri ve çocukları için yaptıkları harcamalar düşünüldüğünde, bebek ve çocuk ürünlerinin çok büyük bir sektör olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Bebek ve çocuk giyim mağazaları son yıllarda büyük bir artış göstermiştir. Bundan 10 yıl öncesine kadar aileler bebeklerine ve çocuklarına örmüş oldukları kıyafetleri giydiriyorlardı. Ancak, artık bebek ve çocuk ürünleri dükkanı açmak kazançlı bir sektör haline gelmiştir.  Bu işe küçük ölçekli olarak giren ve daha sonra işini büyüterek para kazanan birçok kişi vardır. Sizde bebek ve çocuk ürünleri satan bir dükkan açmak isterseniz bu yazıda ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok bilgiyi bulabilirsiniz.

İçindekiler

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Nasıl Açılır?

Bebek ve çocuk ürünleri satan bir mağaza açmak gerçekten çok karlı bir iştir. Bir ailenin, bir çocuk için yaptığı yıllık ortalama alışveriş 5.000 TL civarındadır. Bunun yanı sıra gelir seviyesi yüksek olan kişiler bu rakamı sadece bir bebek arabasına verdiğini de unutmayalım.

Bebeklerin ve çocukların ihtiyaçları hiç bitmez ve aileler de bu ihtiyaçları karşılamak için ellerinden geleni yaparlar. Bu tür bir iş yeri açmak için öncelikle mağazanıza çarpıcı ve akılda kalıcı bir isim bulmalısınız. Mağaza için karlı bir pazar belirlemelisiniz. Özel tasarım bebek kıyafetleri mi, ikinci el bebek kıyafetleri mi, organik bebek ürünleri mi satacağınıza karar vermelisiniz. Bu tür bir mağaza açmak için çok fazla bir bilgiye sahip olmanız gerekmez.

Seçeceğiniz ürünlerin kaliteli ve sağlıklı olmasına dikkat etmeniz yeterlidir. Bebek ve çocuk ürünleri dükkanı açmak çok akıllıca bir fikirdir. Çünkü bu tarz mağazalar ekonomik krizden hiçbir zaman etkilenmezler. Ebeveynler kendi ihtiyaçlarından vazgeçebilirler ancak çocuklarının ihtiyaçlarından asla vazgeçmezler.

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Başvuru ve beyan formu,
 • Dükkan size aitse tapu fotokopisi,
 • Dükkan kira ise kira kontratının fotokopisi,
 • Numarataj belgesi,
 • Vergi levhası fotokopisi,
 • Şahıs ise, oda kayıt belgesi ve esnaf sicil tasdiknamesinin aslı,
 • Şirket ise, ticaret sicil tasdiknamesi ve oda kayıt belgesinin aslı,
 • Şirket ise imza sirküleri,
 • Şahıs ise 2 adet fotoğraf,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • İtfaiye uygunluk raporu,
 • İtfaiye uygunluk raporu gerekmeyen işyerlerinde her 100 metrekareye 6 kg’lık yangın tüpü gelecek şekilde yangın tüpü faturası,
 • Son ödenen çevre temizlik vergisi makbuzu fotokopisi,

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Açma Maliyeti

Bebek ve çocuk ürünleri dükkânı açmanın maliyetini çeşitli faktörler etkiler. Bu faktörlerin başında, mağazanın bulunduğu lokasyon, mağazanın büyüklüğü, mağazada satış yapılacak olan ürünler, mağazada çalıştırılacak olan kişi sayısı sayılabilir.

Bebek ve çocuk ürünleri dükkanı açmak için katlanılan maliyet, 15.000 TL’den başlayarak 100.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunun yanı sıra daha küçük sermayelerle de bu işe girebilirsiniz. E-ticaret platformları sayesinde, küçük ölçekli dükkanlar artık daha kolay gelişerek büyük sermayeli işletmelere dönüşebilmektedirler.

Bebek ve Çocuk Ürünleri Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Bebek ürünlerinin son derece düşük maliyetlere sahip olması ve yüksek oranda kar marjına sahip olmasından dolayı girişimciler için tercih edilen bir sektördür.

Bebek ve çocuk ürünleri dükkanı açmak oldukça avantajlıdır. Bayilik sistemi ile çalışan mağazaların kar marjı % 30 ile % 40 civarında iken bireysel olarak çalışan mağazaların kar marjı % 30 ile % 70 civarındadır. Bu mağazalarda bebek ve çocuk giyim ürünlerinin yanın sıra kar marjı daha yüksek olan oyuncak, bebek bezi ve bebek maması gibi ürünlerin de satışını yapabilirsiniz.

Ayrıca, bebek modası olmadığı için sezonda satamadığınız ürünleri bir sonraki sezonda da satabilirsiniz. Yani ürünlerin stoklarını eritmek için yüksek indirimler yapmak zorunda değilsiniz. Bu ürünler her zaman satılabilir ürünlerdir. Bebek ve çocuk ürünleri mağazalarında kurumsallaşma ve markalaşma daha kolay olmaktadır.

Bebek ve çocuk ürünleri dükkanı açmak ile ilgili görüşleriniz ve sormak istediğiniz tüm sorularınız için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Çocuk ürünleri dükkanı açmak dışında farklı iş alanları ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Bayan Kuaförü Açmak

Öğrenci Yurdu Açmak Ve İşletmek

Çiçekçi Dükkanı Açmak – Nasıl Açılır – Maliyet Ve Kar Marjı

Güzellik Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Bijuteri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti Ve Kar Marjı

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Cafe Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Parti Evi Açmak

2 Yorum

 1. Merhaba.Ben organik bebek urunleri satmak istiyorum Bunun icin satacagim markalarin bir listesini yapabilirim fakat o urunleri nereden ve nasil satin alacagimi bilmiyorum bayi olmak istemiyorum bir markanin.Karisik olarak sectigim markalari satmak istiyorum acaba bir bilginiz var mi bu konuda ?

 2. Merhaba Gaziantep bebek maması bebek bezi biberon emzik gibi bir mama mağazası açmak istiyorum bunun için bir rehbere ihtiyacım var yapacağımız yatırım sonucunda ortaya güzel bir mağaza çıksın istiyorum bir de ürün grup ve marka kısacası dediğim gibi doğru bir rehbere ihtiyacım var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu