Güncelİş Fikirleri

Parti Evi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Parti Evi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Günümüzün değişen koşullarında her geçen gün sayıları artan, çocuklar için doğum günü veya özel günler için parti evi açmak ve yüksek kâr elde etmek hiç de zor değildir.

Bu iş alanında faaliyet göstermek isteyenler için püf noktaları, dikkat edilmesi gerekenler ve başarıya giden yolda atılması gereken adımları 10 maddede sizler için özetledik.

İçindekiler

Parti Evi Açmak

  • İş yerinizin Hangi Yaş Grubuna Hitap Edeceğini Ve Temel Özelliklerini Belirleyin

En önemli noktalardan biri olan açtığınız mekânın hangi yaş grubuna uyacağını belirlemenizdir. Belli yaş gruplarına hitap eden mekânlar daha çok müşteri çekmektedir. Bu yüzden ilk öncelikle yaş grubunu belirleyiniz. Çünkü karışık bir yaş grubu için hazırlanan mekânlar müşteri kaybeder. Sebebi ise gençler çocuklar ile aynı yerde olmak istemezler.

Küçüklerin ailesi de kendinden büyük insanlarla çocuğunu aynı yere getirmek istememektedirler. Aynı zamanda insanlar sosyalleşmek istedikleri için kendi yaş grubunun bulunduğu yerlere gitmeye çalışırlar.

  • Güzel bir konsept yapmak

Belirlediğiniz yaş grubuna göre mekânınıza bir konsept belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz yaş grubuna uygun oyunlar, eğlence aktiviteleri oluşturun. Mobilya ve eşyalarınızı da buna göre ayarlayarak mekânınızı en güzel şekilde oluşturunuz.

  • Lokasyonu güzel olan yerler seçmek

İnsanlar tenha yerlere gitmek istemezler. Bu yüzden oluşturacağınız parti evi konumu güzel bir alanda olmalı ve kolay ulaşım sağlamalıdır. Bu şekilde her yaş grubu için de bir sıkıntı yaşamadan ulaşım sağlayarak mekânınıza gelir. Bu yüzden işlek bir cadde de veya okullara yakın bir yer tutmalısınız.

  • İş Yeri İçin Gerekli Resmi Evrakları Toplayın Ve Onaylatın

İzin almadan açılan her yer kanunen işletilmesi yasaktır. O yüzden resmi tüm evrakları toplayın ve resmi kurumlara onaylatın daha sonra sorunsuz bir şekilde işlerinizi başlatabilirsiniz.  Hem suç işlemeden paranızı kazanıp hem de insanları eğlendirebilirsiniz.

  • Açılan mekânın değişik tasarımı

İnsanlar ilginç her şeyi severler bu yüzden mekânı nasıl değiştirirseniz diğer mekânlara göre ne kadar ilginçleştirirseniz o kadar çok müşteri toplarsınız. İnsanlar sizin kafenize gelerek fotoğraf çekinmek için bile geleceklerdir. Özel tasarımlarınızı şimdiden düşünerek mekânınızın hangi noktasına koyacağınızı hayal etmeye başlayabilirsiniz.

  • İş planı yapmak ve yapılabilirlik derecesini araştırmak

Oluşturduğunuz konsept de yapabileceğiniz düşünceleri ayarlamak ve bunun insanlar, veliler ve çocuklar tarafından ne kadar tutulduğunu öğrenmelisiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz konsept veya tasarımları baştan geçirerek değişikler yapabilirsiniz. İnsanların veya çocukların sevmeyeceği bir şey yapmak oldukça mantıksız olacaktır. Hem boşuna masraf yapmış olacaksınız hem de bir para kazancınız olmayacaktır.

  • Menünüzü Oluşturun ve Fiyatlarınızı Belirleyiniz

Hazırladığınız menü konsepte uygun olmalı ayrıyeten size özel ürünler de olmalı ki diğer yerlerden farkınız olmalı bu yüzden kendinize has kek, tatlı veya içecek grupları oluşturunuz. Menüye koyacağınız ürünleri belirledikten sonra fiyatlar konusunda araştırma yaparak standartlara uygun bir fiyat belirlenmelidir. Eğer pahalı olursa müşteri kaybedersiniz ama ucuz olursa da siz kazanamazsınız. Bu yüzden standartlara göre fiyat belirleyiniz.

  • Reklam ile kazanç artırın

İnsanların en çok dikkatini çeken durumlarda bir yeri başkasından övüldüğünü ve tavsiye edildiğini duymaktır. Bu yüzden reklam yaparak kendinizi tanıtabilirsiniz. Birçok reklam şekli vardır. Bunların en etkililerini araştırarak reklamınızı yapınız.

  • Konseptinize uygun müzikler seçiniz

Hazırladığınız konsepte uygun olarak müzik tarzı bulunuz. Oluşturtunuz müzik listeleri ile insanlar eğlenmeli gerekirse dans edebilmelidir. Bu şekilde mekânınız eğlenceli olacak insanlar sıkılmayacaktır.

  • Kazancınızı maksimize edin

Büyük uğraşlar ile oluşturduğunuz mekânınızı artık açabilirsiniz ve verdiğiniz emeklerinin karşılığını alma vakti geldi. Bu yüzden tüm hesaplarınızı yapınız ve gelen kazancınızı ve kârınızı hesaplama vakti gelmiş bulunmaktadır.

Parti evi açmak ile ilgili görüşleriniz ve sormak istediğiniz tüm sorularınız için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Parti evi açmak dışında farklı iş alanları ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Bayan Kuaförü Açmak

Öğrenci Yurdu Açmak Ve İşletmek

Çiçekçi Dükkanı Açmak – Nasıl Açılır – Maliyet Ve Kar Marjı

Güzellik Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Bijuteri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti Ve Kar Marjı

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Cafe Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Oyuncakçı Dükkanı Açmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu