Güncel

Uygun Kredi Nasıl Çekilir

Uygun Kredi Nasıl Çekilir

 

Uygun kredi çekmek için tüm bankaların incelenmesi ve kredi faiz oranlarının kontrol edilmesi gerekir. Bu oranlara göre kredi geri ödemeleri yapılacaktır.

 

Nakit ihtiyaçlar ya da borç kapamak için uygun kredi arayanlar için ilk dikkat çeken detay, kredi faizleridir. Kredi faizleri düşük olduğunda kredinin daha avantajlı olduğu düşünülür. Ancak kredi her zaman gelirin büyük bir kısmını kaplamamalıdır. Kişinin temel yaşam ihtiyaçları, giderleri, kira ve faturaları göz önünde bulundurulduğunda kredi kullanımı da buna göre yapılır. Aylık masrafınız 1000 TL, geliriniz 3000 TL ise 1500 TL’ye kadar kredi ödeyebilirsiniz demektir. Maaşınızın tamamını yok edecek şekilde kredi kullanmanızı ise tavsiye etmiyoruz.

Uygun Kredi Nasıl Çekilir

Mantıklı Kredi Kullanmak

 

Kredi kullanımı kısa vadeli ve düşük faizli olduğunda mantıklıdır. Ancak uzun vadeler faiz düşük olsa bile kredinin geri ödeme miktarını arttıracaktır. Kredi kullanımında tercih edeceğiniz birçok kriter arasında dikkate almanız gereken en önemli konu, düşük faizli ve kısa vadeli seçenekleri bulmaktır. Kampanyaları takip edebilir, size özel kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. En uygun kredi size teklif edilen kredi olmayabilir. Bu yüzden birçok bankayı inceleyerek kredi kullanımı konusunda kararınızı netleştirmeniz gerekir.

 

Uzun Vadeli Krediler

 

Kira ve fatura ödemiyorsanız kredi çekmek istediğinizde bütçenizi planlayabilirsiniz. 2000 TL maaşı olan bir kişinin hiç masrafı yoksa tabi ki 1500 TL kredi kullanır. Ama ideal olan maaşın dörtte biri ya da yarısı kadar kredi kullanmaktır. Çünkü acil masraflar söz konusu olduğunda kredi kullanımı geliri azaltacağından sakıncalı hale gelebilir. Bunun yanında kredi kullanımında tercih edeceğiniz bir diğer husus olan vadeler de dikkatli olmanız gereken şeylerdir. Uzun vadeler geri ödeme sürenizi uzatırken, masrafınızı da arttırır. Ama kısa vadeler daha pratiktir.

 

Taksitli Avans Avantajlı Mı?

 

Taksitli nakit avans kredi gibi ama vadesi sınırlı olan bir nakit çözümdür. Birçok kişi için iyi bir tercih olmasına rağmen çoğu insan için nakit avans da faiz ödenen birşey olduğundan tercih edilmez. Ancak acil ihtiyaçlarınız için nakit avans kredi kartınız limiti uygunsa kurtarıcınız olacak, kredi sürecini kısaltacaktır.

Devlet Desteği İle Traktör Kredisi

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve Çiftçiler İçin Özel Krediler

İpotek Nedir , İpotekten Nasıl Kurtulabilirim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu