Güncel

Ziraat Bankası EFT Saatleri – Ücretleri – EFT Limiti

Ziraat Bankası EFT Saatleri – Ücretleri – EFT Limiti

Aynı banka hesapları arasında yapılacak para aktarımlarında herhangi bir saat kavramı bulunmazken bankalar arası yapılan para aktarımlarında saat kavramı söz konusudur. Merkezi işlem sistemine göre yapılmış olması saatlere göre işlemi ortaya çıkarmaktadır. Aynı bankadan yapılan para transferleri işlem yönü ile çok kolay olmasından dolayı belirli saatlere göre EFT yapılabilmektedir.

İçindekiler

Ziraat Bankası EFT Saatleri Kaç

Bir bankadan diğer bankaya transferlerin sorunsuz şekilde gerçekleşebilmesi için iki bankanın da o saatlerde açık olması gerekir. Bu yüzden Ziraat Bankası EFT saatleri sabah 08:30 – 17:00 arasında gerçekleştirilebilmektedir. Bu saatler dışında yapılan işlemler bir sonra ki güne yansımaktadır. Bankacılık işlemleri yürütülmesi ile alakalı yapılan düzenlemeler para transferi saatlerini düzenlemektedir. Merak edilen konulardan bir tanesi de Ziraat Bankası hafta sonu EFT yapılır mı? sorusudur. Hafta içi EFT işlemi yapıldığı için herhangi bir şekilde hafta sonu EFT işlemi yapılamaz. Fakat isterseniz EFT işlemini ileri tarihli şekilde internet bankacılığından düzenleyebilirsiniz. İlk iş günü başlangıcında işleminiz gerçekleşecektir.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Para transferlerinde ödenecek olan EFT ücretleri tutara göre değişkenlik göstermektedir. Ziraat Bankası EFT ücretleri ATM ve bankadan yapılan işlemlere göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca internet bankacılığı kullanılarak yapılan EFT işlemlerinde de ödenecek ücret değişebilmektedir. Genel uygulamalarda internet bankacılığı ile yapılan EFT’de 4,50 TL kesilirken ATM’den yapılan işlemlerde 10 TL kesilmektedir. İşlemi banka şubesinden yapmak istediğinizde ise kesinti oranı 55 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu kesinti miktarları müşteri durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yapılan anlaşmalara göre maaş müşterilerinin herhangi bir Ziraat Bankası EFT ücretleri ödememesi de söz konusu olabilmektedir. Uygulamaya dair yapılan düzenlemelerin değişkenlik durumunu iyi irdelemeniz gerekir.

Ziraat Bankası EFT Limiti

Ziraat Bankası müşterilerinin günlük belirlenen limiti aşmayacak şekilde işlem yapmaları mümkündür. Ziraat Bankası EFT Limiti günlük 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Fakat bankanın müşterilerine göre değişen bu oranları müşteri temsilcisi ile görüşüp artırmanız mümkündür. EFT limiti konusunda yaptığınız işlem hacmi önemli rol oynamaktadır. Ziraat Bankası günlük EFT limiti yaptığınız işe göre 75.000 TL ve 100.000 TL olarak da belirlenebilmektedir. Bu rakamları göz önünde bulundurarak işlem yapmanız çok daha doğru olacaktır. Limiti aşmak zorunda olduğunuz durumlarda müşteri hizmetlerini arayarak ya da şube de ki müşteri temsilcileri ile görüşerek işinizi halletmeniz mümkün olabilir.

Ziraat Bankası Mesai Saatleri

 

Yoğun çalışma yapısına sahip olan Ziraat bankası mesai saatleri hafta içi hizmet sunmaktadır. 09:00 – 17:30 arası hizmet veren banka öğle arası kapalıdır. 12:30 – 13:30 arası kapalı olan banka bu saatlerde herhangi bir hizmet vermemektedir. Resmi tatil günleri de kapalı olan banka hizmetlerini bu düzene göre sunmaktadır. Sabah 09:00 da açılan banka öğleden önce 3,5 saat hizmet verirken öğleden sonra 4 saat müşterilerine hizmet vermektedir. Gün içerisinde toplam 7,5 saat açıktır.

 

Para aktarımları konusunda bankalar arası işlemi yürütmede EFT gerekmektedir. Peki Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır? İşleminizi ATM’den yapacaksanız şifrenizi girerek menüyü açmanız gerekir. Açılan menüde para yatırma işlemine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra hesaba para yatırma bölümüne tıklayıp sonrasında başka hesaba para yatırmaya tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda telefon numarası ve parayı göndereceğiniz kişinin TC kimlik numarası istenecektir. İstenen bilgiler doğru şekilde girildikten sonra EFT yapılacak tutarı yazmalısınız. Bilgilerin doğruluğu kontrol edilmesi için bir süre beklemeniz gerekecektir. Sonrasında ekranda işlemin devam edebilmesi için devam tuşuna basmalısınız. Aktaracağınız tutarı hazneye koyarak işleme devam edin. Onay için telefonunuza gelen şifreyi kutucuğa girip işlemi onaylayın. İşlemi internet bankacılığı üzerinden yapacaksanız da para transferleri bölümünden EFT’yi seçip bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

10.000 TL Kredi Hesaplama Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu