Kariyer ve Yatırım Fikirleri

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Tüm Detaylar

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma Yöntemleri 

Türkiye’nin en büyük bankacılık sistemlerinden biri olan İş Bankası birçok hizmetini internete taşıdı. İnternet bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat hizmet veren İş Bankası İnternet Bankacılığı sistemi, güvenilir olabilmek konusunda ise tedbiri elden bırakmıyor. Bu yüzden İnternet Bankacılığında şifreleme sistemi bulunduruyor. Peki İş Bankası İnternet Bankacılığı için tek kullanımlık şifre veya müşteri şifresi nasıl alınır?

Özellikle son yıllarda büyük ilgi gösterilen internet bankacılığı sayesinde onlarca işleminizi bankaya gitmeden halledebiliyorsunuz. İnternet bankacılığı sistemine büyük önem gösteren markalardan biri olan İş Bankası, internet şubesinde 7 gün 24 saat geniş işlem seçeneklerine yer veriyor.  İş Bankası internet şubesinde canlı borsa verilerini inceleyebilir, farklı hesaplara para transferi yapabilir, faturalarınız ödeyebilir veya SGK borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ancak tüm bu işlemlerden faydalanmak için İş Bankası kartınıza ait bir internet bankacılığı hesabı oluşturmanız gerekiyor.

İş Bankası İnternet Şubesi ile Neler Yapılabilir?

Müşterileri büyük bir dertten ve güvenlik açıkları gibi tehlikelerden koruyan İş Bankası İnternet Şubesi, kullanıcılarına büyük kolaylıklar da sağlıyor. İnternet Şubesinde IMEI kayıt işlemlerinden tutun da, Adalet Bakanlığı Dava Dosya Takibine kadar geniş yelpazede işlem hacmine sahip olan İş Bankası İnternet Şubesi aynı zamanda e-Devlet üzerinden de hizmet veriyor. Eğer bir e-Devlet hesabınız varsa işlemlerinizi kolayca bu sistem üzerinden gerçekleştirebilir ve ek bir hesap açmayla uğraşmazsınız. Böylece hemen hemen tüm işlemlerinizi, internet şubesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Şubeye gitmek, uzun sıralar beklemek gibi dertler de geride kalmış olur. İş Bankası internet şubesini kullanmak için çok büyük şartlar bulunmuyor. İş bankası müşterileri, bu platformu rahatlıkla kullanabilir.

İş Bankası İnternet Şubesine Nasıl Giriş Yapılır?

Hali hazırda İş Bankası müşterisiyseniz ve cep telefonunuz hesaplarda kayıtlı ise İş Bankası İnternet Şubesine giriş yapmak çok kolay. İnternet Şubesi güvenliği için kullanıcıların Müşteri Numarası veya TC Kimlik Numarasına ihtiyaç duyan İş Bankası bunun haricinde tek kullanımlık veya müşteri şifresi de istiyor. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdiğiniz takdire tüm İş Bankası İnternet şube işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi İçin Müşteri Numarası Nasıl Alınır?

İş Bankası İnternet Şubesini kullanmak için gerekli olan müşteri numarası birçok yoldan alınabiliyor. İş Bankası tarafından sunulan en hızlı şifre alma yöntemi Anında Şifre uygulaması. Uygulama üzerinden alacağınız geçici şifreniz ile 5 gün içerisinde İş Bankası İnternet Şubesine giriş yaparsanız, hesap yönetim kısmında sizden kalıcı Müşteri Şifrenizi belirlemeniz istenecektir.

Bunun haricinde bankamatiklerden veya İş Bankası şubelerinden geçici şifreler alabilirsiniz. Yine bu hizmetlerde verilecek geçici şifrelerin 5 gün için kullanılabileceğini hatırlatmak gerekiyor.

İş Bankası İnternet Şubesi İçin Tek Kullanımlık Şifre Nasıl Alınır?

Tek kullanımlık şifre sayesinde İnternet Bankacılığı işlemlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. Ancak sisteme giriş için bir seferliğine verilen bu şifrenin de geçici olduğunu, ikinci giriş denemenizde hatalı olarak sayılacağını unutmayın. Cep Anahtar özelliği tarafından verilen tek kullanımlık şifre, mobil bankacılık uygulaması olan İş Cep’te yer alıyor. İş Cep uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra Cep Anahtar üzerinden tek kullanımlık şifrenizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi Müşteri Şifremi Unuttum

Daha önceden İş Bankası İnternet Şubesine giriş yapmış ve müşteri şifresi almışsanız yine İş Bank’tan destek alabileceğiniz unutmayın. İş Bankası Şubesi’ne kimliğiniz ile başvuru yaptığınız takdirde, unuttuğunuz müşteri şifrenizi yenilemeniz mümkün olacaktır. Başvurunuz sonuçlandığında ise tüm Dijital Bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz müşteri numaranız belirlenecektir. İş bankası internet şubesine giriş işlemlerinde kullandığınız şifrelemeler, en son güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Bu sayede güvenlik açıkları neredeyse sıfıra inmektedir.

İş Bankası İnternet Şubesine Şifresiz Giriş Yapılır mı?

Eğer İnternet Şubesini kullanırken herhangi bir yoldan şifre almak istemiyorsanız, İş Bankası bu konuda da destek sağlıyor. Yalnızca bankamatik kartınız ya da kredi kartınız üzerinde yazılı olan 16 haneli kart numaranızı kullanarak internet şubesine giriş yapmanız mümkün. Ancak şifresi olmayan bir hesaba kısıtlı kullanım imkanı tanıyan İş Bankası, yalnızca fatura sorgulama, hesap özetleri gibi işlemlere izin veriyor. Ayrıca kart sahibi olmayan müşteriler bireysel internet şubesi üzerinden, bankamatiklerden kart yardımı olmadan, Telefon şubesinden ya da en yakın İş Bankası şubesinden kartını temin edebilir.

Makalemizde İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma yöntemlerinden bahsettik. Daha fazla detay istenen konular hakkında yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.